mihin se maailma loppuu

selventäkää

En tiedä mitä tällä tarkoitetaan.

14

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herättelevä

      Tämä pahan vallassa oleva maailma / ihmskunta on Luojan puoletlta jo TUHOON tuomituksi ennalta ilmoitettu.

      Nyt eletään tätä Kristuksen Jeesuksen ihsmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamenti, Jumalan ARMON aikakauden aikakautta, jo vuotta 2019. Mutta, JO tämän Jumalan ARMON aikauden viimeisen sukupolve lopun puolen aikaa. liekö jo niitä viimeisiä ARMONSA vuosia, ennen sen lopullisen maailman lopuksi / tuhoksi lopullisen tuomion alkamista.

      Josta Kritsuksen uskolliset ja kuuliaiset palvelijansa temmataan ylös taivaan juhliin, siksi lopullisen hirvittävä tuomion ajaksi, Jonka jälkeen Luoja luo tämän maapallon UUDEKSI. Johon sitten ne ylöstemmatut Kirtsuksen Jeesuksen uskolliset seurajansa tulee Herransa Jeesuksen Kristuksen kanssa ja ottaa koko maapallon hallintaansa. Jossa ei sitten ole enää mitään pahaa eikä väärää, ei sotia ei väkivaltaa, vain Rauhan ja Rakkauden mukaisuutta, eletään ja toimitaan Krist. rakkaus, joka ei olle kenellekään pahaksi mukaisella tavalla, ja eletään taas jopa jotkut liki tuhat vuoden ikäisiksi. Norin kuolee vasta satavuotiaan ikäsenä. Jossa UUDESSA mailmassa ei ole petoeläimiä karhu ja lehmä elälvt sovussa ruohoa syöden.

      Siitä, tälle saatanaa tuomiokseen palvelevalle maailmalle / ihmiskunnalle lopuksi, loppullisesta tuomista, mitä on ja miksi, voi kukin lukea sieltä Raamatun LOPUSSA olevasta, (Johanneksen ilmestykset) osasta.

      Se mitä ja miksi tuelmaan pitää, ja jo lähellä edessa on

      • olenhereillä

        Jos ihminen loisin mielikuvitusmaailman se olisi varmasti jotain tuollaista.
        Miksi petoeläimen tarvitsee syödä, sillä se kuolee ruohoasi syömällä, huono suunnitelma.
        Eläimillä on evoluution muokkaamat kehot ja toiminnot.


      • Kysyvälle
        olenhereillä kirjoitti:

        Jos ihminen loisin mielikuvitusmaailman se olisi varmasti jotain tuollaista.
        Miksi petoeläimen tarvitsee syödä, sillä se kuolee ruohoasi syömällä, huono suunnitelma.
        Eläimillä on evoluution muokkaamat kehot ja toiminnot.

        Ei eläimet silloin enää ole PETO eläimiä, Jumala muuttaa ne ihmisten ystäiksi ja auttajiksi.

        Hänelle kun on KAIKKI mahdollista.


      • normaalitajuaa
        Kysyvälle kirjoitti:

        Ei eläimet silloin enää ole PETO eläimiä, Jumala muuttaa ne ihmisten ystäiksi ja auttajiksi.

        Hänelle kun on KAIKKI mahdollista.

        Onko ne petoeläimet sellaisia, kun evoluutio on luonut.
        Vai ovatko ne vain petoeläinten henkiä.
        Minun mielestäni uskonne vaikuttaa joltain lasten animaatioelokuvalta.


    • Profetiat-toteutuvat
      • mitä-oikeasti-tapahtui

        Raamatun mukaan ihmiset sanoivat kristittyjen hakeneen jeesuksen haudasta.


      • Herätykseksi

        Lopun aika tarkoittaa tämän nykyisen, Kristuksen Jeesuksen ihmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamentin, = Jumalan ARMON aikakauden, jota nyt elämme jo vuottta 2019. Ilmenee vuosiluvustammekkin, LOPUN aikaa!

        Nyt elämme tätä Jumalan ARMON aikakauden viimeisen sukupolven lopun puolen aikaa!! Liekö jo niitä ihan viimeisiä ARMONSA vuosia. Vielä kaksi maailmansotaa edessä, kolmen ja puolenn vuoden välein. Kolmas maailmasota ehkä joitakin kuukausia, se viimeinen, kaikkein HIRVITTÄVIN, tälle maailman touhuille ja politiikalle lopulliseksi LOPUKSI 3 ja ½ vuotta kestävä!! Siitä mitä ja miksi, voi kukin lukea sieltä Raamatun lopussa olevasta (Johanneksen ilmestykset) osasta.


      • ajan.merkit

        ASIAA....! MITÄÄN SIIHEN LISÄÄMÄTTÄ..


      • ihminenkartoitetaan

        Olenko minä se ilmestyskirjan peto, taidatte olla pihalla, kun lumiukot.


      • aikansa.kutakin

        totuushan tekee tekee kipeää.....!!'
        useimmille ja siksi kielletään mielestä?


    • ei.maailma.lopu

      Maailma loppuu aina jonkin mielestä, joka kuvittelee hyötyvänsä sanoessaan niin.

    • Eiihanjokaiselle

      Se on kai kuvajainen kuvastimessa.

      • eivätkaikki

        Jotkin ihmiset näkevät itsensä kauniina, vaikka ovat äärimmäisen rumia.


    • loppuutyhmyyteen

      Jotkin vajakit kiertelee uhkailemassa vielä tyhmempiä ja soppa on valmis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      95
      6101
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5535
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2757
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      2015
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1583
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      136
      1459
    Aihe