Jolon pommi-isku

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d006b471-d8d4-4484-819d-5c51e6a262d2
27 kuollut ja yli 70 haavoittunut.

Järkyttävää. Mielestäni tuo on isompikin uutinen. Jos tuollaista tapahtuisi Euroopassa päin niin siitä kyllä puhuttaisiin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei sinne kannata matkustaa, siellä aikoinaan kidnapattiin pari suomalaista. Muslimit haluavat siellä omat alueensa sharia-lakeineen, sama tulee toistumaan euroopassa. Ei näille pidä antaa mitään myönnytyksiä.

Äänestä
  • Ja kidnapatuilla naisilla ei muuten, perinteisesti, ollut kovinkaan mukavaa vankeusaikanaan - seikka joka jätettiin kokonaan aikanaan käsittelemättä julkisuudessa.

    Äänestä

Toivottavasti Duterten psykopaatti järjestää kunnon "puhdistukset" tuon johdosta.

Äänestä
  • Nostan hattua Dutertelle, mutta ikävä kyllä hänkään ei ihmeisiin pysty, eikä ehdi. Ikä tulee viimeistään vastaan.

    Äänestä

Vieläkö Vahanen ja Fränti seurustelevat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Crus- kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d006b471-d8d4-4484-819d-5c51e6a262d2
27 kuollut ja yli 70 haavoittunut.

Järkyttävää. Mielestäni tuo on isompikin uutinen. Jos tuollaista tapahtuisi Euroopassa päin niin siitä kyllä puhuttaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu