SDP:n vaalivoitto varmistui

Vanhemmat ihmiset välittävät eivätkä unohda tällaista asiaa, elleivät demetiasta kärsi. Ja he äänestävät aina. Nyt lentää kokoomus ulos hallituksesta ja hlvetin hyvä niin.
28<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Saadaako oikein monitoimijuristi antti asioita sotkemaan:

20.12.2018 tuli sakkotuomio laittomista lakkojärjestelyistä. Maksattaa Pro:lla.
Ehkei unohdeta Lohjan taloyhtiökavallusta.
Ei myöskään AKT-matkalaskuhuijausta.
Eikä finanssivalvonnan nuhteita antille UPM-pörssi-sisäpiiritietovuotoasiassa.
Kunnostautui Levi-hissien tarjouskilpaa vääristämässä ja potkuja jakelemassa.
Vuonna 2014 liikennerikkomuksesta 1716€ sakot

Äänestä
  • Kaikkine virheineenkin Antti Rinne on tuhat kertaa parempi vaihtoehto kuin yksikään ahne ja itsekäs sadistiporvari.

    Äänestä

  • Plastan vakio kokoomusTROLLIn valehtelua ilman linkkejä.

    Äänestä

  • eijäädäkaipaamaan kirjoitti:

    Kaikkine virheineenkin Antti Rinne on tuhat kertaa parempi vaihtoehto kuin yksikään ahne ja itsekäs sadistiporvari.

    Totta turiset.

    Äänestä



  • eijäädäkaipaamaan kirjoitti:

    Kaikkine virheineenkin Antti Rinne on tuhat kertaa parempi vaihtoehto kuin yksikään ahne ja itsekäs sadistiporvari.

    Porvaridemari se vasta viheliäinen olio onkin! Esimerkiksi putki-Paavo Pöö-Lipponen. Siinä oikein porvari pahimmasta päästä. Ja eipä tuo Rinne ole Paavoa kummempi.

    Äänestä

Nimenomaan dementikot äänestävät demareita. Muistavat 60- 70- ja 80-lukuja kun demarit vielä ajoivat työväen ja heikko-osaisten asiaa. Mutta eivät muista miten demarit Kataisen kätyrinä ja nuoleskelijana nöyrästi avustivat kokoomusta Suomen saamiseksi syöksykierteeseen. Ei olisi Katainen itse moiseen pystynyt.

Äänestä
  • Ensisijaisesti muistettavakin työ- ja valtiovarainministeröinti 2011-2015. Täysosuma.

    Ei tullut 100 000 työpaikkaa vaan 100 000 työtöntä lisää.
    Tuli talouskaaos joka herätti EU-troikankin

    Äänestä

  • Kokoomus Kataisen hallituksessa ja tulloisessa eduskunnassa oli porvarienemmistö koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat kokoomuksen poravarillisina apupuolueina tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.

    Äänestä

  • ierf kirjoitti:

    Kokoomus Kataisen hallituksessa ja tulloisessa eduskunnassa oli porvarienemmistö koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat kokoomuksen poravarillisina apupuolueina tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.

    Niin oli ja apupuolue demarit auttoivat porvareita saamaan aikaan tuhon jota porvarit eivät olisi itse onnistuneet toteuttamaan.
    Todellisuus vaan on sitä että demarit ovat muuttuneet täysin porvareiksi, paitsi sitä siipeä mikä on muuttunut vihreäksi.
    Vielä 80-luvulla demarit ajoivat työväen asioita, riippumatta siitä minkälainen hallitus oli. Mutta nykyään demarit nuolevat porvarien perseitä.

    Äänestä

  • Ruskeat.kielet.lipoo kirjoitti:

    Niin oli ja apupuolue demarit auttoivat porvareita saamaan aikaan tuhon jota porvarit eivät olisi itse onnistuneet toteuttamaan.
    Todellisuus vaan on sitä että demarit ovat muuttuneet täysin porvareiksi, paitsi sitä siipeä mikä on muuttunut vihreäksi.
    Vielä 80-luvulla demarit ajoivat työväen asioita, riippumatta siitä minkälainen hallitus oli. Mutta nykyään demarit nuolevat porvarien perseitä.

    Porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa. Suomessa on ennemistöparlamenratismi joten kokomus apupuolueineen (kristilliset, vihreät) päätti enemmistöllään talouspolitiikan päälinjoista.

    Äänestä

Antti Rinne oli oikeassa 2015, kun varmistui, että Sipilä otti Kokoomuksen hallitukseen. Rinne sanoi, että nyt tulee kylmää kyytiä. Oikeassa oli. Nämä Esperit ym. todistaa sen.

1Äänestä

Nuoret äänestävät SDP:tä sen takia, että hekin haluavat vanhusten lisäksi uuden sähköauton: Audi, Jaguar tai Tesla, hinnat alk.76.000€.

Äänestä
  • Kokoomustrolli vauhdissa.

    Äänestä

Pieneläkeläiset ansaitsevat tuon SDP:n lupaaman 100€ /kk lisää pieniin eläkkeisiin.

1Äänestä
  • antti lupasi vaalikauden aikana 100e JOS talous sallii.
    Siis 20e/kk neljän vuoden kuluttua jos todennäköinen taloussyöksynsä ei estä

    Äänestä

Kuinka paljon aiotte ottaa matuja Suomeen. Sata tuhatta, miljoona vai rajattomasti. Veikkaan että rajattomasti. Kukaan demari ei ainakaan ole sanonut olevansa tätä vastaan. Millä rahalla aiotte ne sitten kustantaa, ja millä saada turvallisuuden pidettyä edes tällä tasolla kuin se nyt on? Duunareiden selkänahasta ja maajussien selkänahasta tietenkin. Köyhien ja vanhusten selkänahastapa hyvinkin. Tällainen on sdp.

1Äänestä
  • Kokoomuksen+maahan+2015+tuottamat+33+000+mamua+eivät+riittäneet+vaan+kokoomuksesta+ainakin+Mykkänen,+Orpo,+Häkämies+ovat+puhuneet+kymmenien+tuhansien+mamujen+lisäyksestä+ensi+hallituskaudella+2019-2023,+mikäli+kokoomus+on+hallituksessa.+Pahinta+on+että+näiden+mamu"osaajien"+(mikäli+haluavat+edes+töihin)+70%+palkkakuluista+SOSIALISOIDAAN+yrityksiltä+veronmaksajille.+Miksi+muka+osaajien+palkkoja+pitää+sosiaalitukea+veronmaksajien+laskuun?+Kyllä+osaaja+on+palkkansa+ansainnut+ilman+että+palkanmaksua+täytyy+palkkatukea+yhteiskunnan+laskuun,+saati+70%:lla.+Sosialismi+tulee+nyt+EK:sta:+Suomalainen+työntekijä+maksamaan+veroistaan+70%+ulkomaalaisen+palkastaEK-kokoomus+kertoi+myös+haluavansa+maahanmuuton+reipasta+lisäämistähttps://www.extrauutiset.com/sosialismi-tulee-nyt-eksta-suomalainen-tyontekija-maksamaan-veroistaan-70-ulkomaalaisen-palkasta/EK+haluaa+ensi+vaalikaudella+35+000+ulkomaista+Suomen+työmarkkinoille+–+Jopa+70+prosentin+palkkatukihttps://kaksplus.fi/threads/ek-haluaa-ensi-vaalikaudella-35-000-ulkomaista-suomen-tyoemarkkinoille-jopa-70-prosentin-palkkatuki.2515120/

    Äänestä

  • Kepuporvari Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästuvät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista.

    Äänestä

SDP tulee palauttamaan myös vanhustenhoidon tason taas hyväksi. Vanhuksilla rahaa takoville veroparatiisiyhtiöille koittaa kova ajat, kun ne laitetaan ruotuun.

Äänestä
  • Kyllä näin on. Demareiden äänestäminen on ainoa keino säilyttää tavallisen kansan terveydenhoidon taso ja palauttaa vanhustenhoidon taso.

    Äänestä

SDP voittaa vaalit ja myös Vasemmistoliitto saa hyvän vaalituloksen ja on seuraavassa hallituksessa.

Äänestä

Yhteiskunnan sivistyksen mitta on se miten se kohtelee vanhuksiaan ja heikko-osaisimpiaan.

Äänestä

Onneksi Perussuomalaisilla ei ole enää mitään saumaa hallitukseen. He istuivat siellä aitiopaikoilla katselemassa, kun 35 000 matua marssi maahan.

Äänestä

Afropuolueita äänestämällä menot lisääntyy eikä tulot se on fakta.

Äänestä
  • Kepuporvari Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista.

    Äänestä

SDP vaalivoittoon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eijäädäkaipaamaan kirjoitti:

Vanhemmat ihmiset välittävät eivätkä unohda tällaista asiaa, elleivät demetiasta kärsi. Ja he äänestävät aina. Nyt lentää kokoomus ulos hallituksesta ja hlvetin hyvä niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu