Vaalivälikysymystä vain pöytään, tehän olette viime hallituskaudella tehneet kakkenne tämän hallituksen eteen. Jätitte historiallisen suuren velkataakan seuraajallenne ja nämä kaikki oli jo alkaneet vahustyössä teidän hallituskaudella. Nyt demarit ja punanutut ja vihreät pesevät käsiään ja Sipilän kuva on kuumaa tavaraa Onhan ne vaalit tulossa?
no niin Demarit
232332
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ammttikoulutuksen alasajo joka lamaannutti koko suomen teollisuuden ikärasismi joka estää 50 vuotiaidenkin työllistymisen.
Demari vetoista hallitusta saa hakea yhden ikäpolven takaa, että se siitä. Kauas kepulit/kokulit meinaa epäonnistumistaan sysätä.
Nykyisellä hallituksella on syytä olla todella ylpeä aikaansaannoksistaan. Myös demari Lipponen oli aikoinaan hyvä ja vastuullinen pääministeri.
Vastuullinen tuhosi markan ja paljon muuta Böö ei tarvitse pelä, mutta kansa pelkäsi ja eikä suotta
Mikä siinä välikysymyksessä ja hallituksen kaatumisessa niin pelottaa?
Ellei sitten rosvoilun loppuminen?
Astuu kuvaan vielä pahemmat rosvot joka pilasi suomen talouden