Liverpool-Leicester. Poolilla on aika paljon poissaoloja, joten voisi vetäistä joko Lestö( 1) yli neljän kertoimella tai BTTS yes kahden kertoimella. Virgil on kipeä Dubain reissun jäljiltä, mikä tekee valtavan loven puolustukseen. Milner taitaa olla pelikiellossa, muitakin ukkoja on poissa. Tuntuu aika selvältä, että Poolin lisäksi myös Lestö tekee maalin. Toivottavasti Pool tekisi useamman, jotta sarjajohto ei hupenisi olemattomiin et sillei hei. Tulosveikkaus Poolille 1,2,3 ja Lestölle 1.
Valioliiga 29.-30.1.
6
357
Vastaukset
Both teams to suck kuulostaa kyllä ihan hyvältä et sillei hei! Harakoiden ja Cityn kohtaamisessa on kummallakin suuret panokset pelissä. Viime kaudella vastaavassa kamppailussa Benitez lähti yltiöpuolustavalla pelityylillä, josta City kairasi 0-1 voiton. Benitez sai paljon kritiikkiä aisantuntijoilta, että kotipelissä pitäisi edes jonkin verran yrittää hyökätä. Onkohan Rafalla jälleen sama sotasuunnitelma? Alle 2,5 maalin kertoimet ovat Lumiukon bärstuntuman mukaan kohdillaan, mutta alla olevissa saattaa olla hieman ilmaa hei!
alle 1,5 maalia (6,15)
nolla maalia (26,00)- tiedättekyllä
No huh, harakat voitti 2-1. Tätä Cityn pistemenetystä ei moni osannut ennustaa. Kaikki näytti olevan ohi, kun City meni johtoon heti alussa, mutta eivät saaneet annettua ratkaisevaa iskua. Rafa Benitez oli jo ennestään legenda Anfieldilla, joten nyt hänelle ollaan varmaan jo pystyttämässä patsasta, kjäh kjäh. Liverpoolin fanit hoilaavat tänään Rafan nimeä...
- tiedättekyllä
Poolin mestaruuskerroin on enää noin 1.36, Cityn 3.25. Ennen Cityn tappiota kertoimet olivat noin 1.60 - 2.30. Ei kai Pool voi enää sössiä tätä mahdollisuutta?
Vaikka voittoa ei Poolille tullutkaan, niin yksi piste on kuitenkin arvokas et sillei hei! Siinä tapauksessa että City voittaisi loput kauden pelinsä (mikä on epätodennäköistä), niin viiden pisteen kaula mahdollistaa Liverpoolille kaksi tasapeliä tai yhden tappion ja yhden tasapelin. Neljän pisteen kaulalla olisi ollut varaa vain yhteen tasapeliin tai tappioon.
- tiedättekyllä
Lumiukko2 kirjoitti:
Vaikka voittoa ei Poolille tullutkaan, niin yksi piste on kuitenkin arvokas et sillei hei! Siinä tapauksessa että City voittaisi loput kauden pelinsä (mikä on epätodennäköistä), niin viiden pisteen kaula mahdollistaa Liverpoolille kaksi tasapeliä tai yhden tappion ja yhden tasapelin. Neljän pisteen kaulalla olisi ollut varaa vain yhteen tasapeliin tai tappioon.
Olihan 1p parempi kuin ei mitään. Huonomminkin olisi voinut käydä. Poolillahan on suht helppo kevään otteluohjelma, joista etukäteen vaikeimmat matsit ovat Manu vieraissa sekä Spurssit ja Chelski kotona. Myös City pelaa Manun vieraana, joten toivon mukaan City ei saa siltä vierailulta enempää pisteitä kuin Pool omalta vierailultaan. Eipä Citynkään kevään ohjelma kovin vaikea ole, minkä lisäksi sillä on UCL:ssä helpompi seuraava vastustaja. Turhapa noita pelejä on tietysti kovin pitkälle suunnitella. Seuraava peli on aina tärkein. Länsi Kinkun pitää kaatua, tai muuten käy huonosti. Toivottavasti kenttä on paremmassa kunnossa kuin Anfield.
- KondomikorjaamonVäki
Lahtelaisessa korsussa virtaa Dom Perignon vaikka Pool menetti 2 pistettä.
Keskiviikko-Jokerista 2 miljoonan euron voitto Lahteen
https://www.veikkaus.fi/fi/etusivu#!/?show-news=yes&article-name=/viestinta/voittouutiset/2019/01-tammikuu/30-jokerista-2-miljoonan-euron-voitto-lahteen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1167003Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084767L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa574017TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133364Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7002108Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2401469- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581348Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531306Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982