Kaksi päivää pidätyksen jälkeen Soldierin naisystävä oli kirjoittanut hänen sivuilleen sanan ”Ikävä”. Sen oheen nainen oli liittänyt emojin murheellisista kasvoista sekä sydämen kuvan.
Mike Soldier, entiseltä nimeltään Mertsi Allan Isberg,
Hän muun muassa pahoinpiteli ja kidutti kaverinsa kanssa seinäjokelaista miestä syksyllä 2004. Kyse oli huumevelkojen perimisestä. Uhria kidutettiin muun muassa kymmenillä sähköiskuilla. Häntä myös poltettiin spraypullon suihkuun sytytetyllä liekillä.
Kidutus kesti useita tunteja. Lopulta uhri kuoli pahoinpitelyn sekä aiemmin ottamiensa huumeiden ja lääkkeiden yhteisvaikutuksesta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/22450e7b-a4ae-4016-b670-5c2282c346d0
Naisystävä kaipaa "jännämiestään"
6
5498
Vastaukset
- hfr6h4
Kulmahousumme maailmalla
- maik
Maik Soldier of Odin
- soltserinmertsi
Miksi kouluja käymätön Mertsi on ottanut nimen, jota ei osaa edes lausua?
- Eijummarra
Uskomatonta, että Vaasan hovioikeus muutti ton törkeäksi kuolemantuottamukseksi.
Kuitenkin murhatuomioita annetaan vaikka henki on lähtenyt jo ekasta laakista, kun astaloa on sitten käytetty kohtuuttomasti.- mannet
Kyseessä olikin vähemmistökotoutujia edustava manne. Tuomion tulee silloin olla rasismiepäilyistä vapaa. Pianhan tuo pari vuotta kuluu ja lakerikenkä saa taas vapaana etsiä uhreja.
- Anonyymi
Vieläkö Soldier istuu vai onko jo vapaana? Kesäkuussa 2020 oli päivittänyt, että viimeinen vuosi Riksussa lähtee... eli olisi pitänyt jo vapautua. Toivottavasti on ja saanut elämälleen uuden suunnan pois rikollisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2266092
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263864- 822637
- 412177
- 331952
- 461906
- 1081800
- 211676
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!371567- 271522