Tilille nuo suurten hoiva firmojen johtajat Attendot ym.

Country

Saisivat hävetä kun ovat jättäneet vanhusten hoidon retuperälle ja vaan käärineet miljoonat taskuihinsa. Saisivat kyllä laittaa niitä miljooniaan siihen että palkkaisivat lisää työntekijöitä näihin hoivakoteihin. Ottavat vaan ahneesti eurot joka kuukausi vanhuksen eläkkeestä riittääkö edes eläke tällaiseen alaarvoiseen hoitoon.Nyt täytyy Hallituksen herätä ja laittaa oikeasti loppu tällaiselle toiminnalle.

4

82

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahastusta

      Suurta bisnestä , esim. Attendon Karjalaisella verokoneessa tuloja 43 000 000 euroa , Attendon liikevoitto 2017 kaikkien kulujen ja palkkojen jälkeen 28 500 000 euroa , vanhuksilla rahastetaan surutta !!!

    • Äänestä

      Huoltosuhteen korjaus talkoot ovat meneillään.
      Hallitus on jo nostanut lääkekuluja. Suunnitelee terveyskeskusmaksujen nostoa kymmenkertaiseksi.
      Sijoittaa jo avuttomassa olevat rahanteko välineiksi.
      Sen minkä lääkekuluissa säästetään annetaan loppuhoidossa yrityksille liikevoitoksi.

    • SuoraanSanottuna

      Tämä voi olla poliittista touhua. Eiköhän liitotkin ole pitkään jo tienneet näistä asioista. Poliisin pitäis jo puuttua.

    • buuu

      Nyt yritetään viedä läpi uutta sotetta joka on sotebisnis. Huono jo ennen valmistumista. Rahat pois vaan periaate.Tuleva sote mahdollistaisi vielä enemmän huonommat oltavat vanhuksille. Kun nyt jo näin ettei hoitajia ole tarpeeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2085
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1284
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      92
      1189
    4. 149
      1072
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      869
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      807
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      769
    Aihe