Onko missään tietoa Hitlerin rakkauselämästä. Hän kyllä avioitui Eva Braunin kanssa mutta onko tietoa oliko heillä myös toteutunut seksuaalinen suhde ? Oliko ennen Evaa seksisuhteita ?
Hitlerin sukupuolielämä ?
11
1583
Vastaukset
- ///
Hitler oli tulisesti rakastunut erääseen Stephanie Isak nimiseen rikkaan perheen juutalaistyttöön Wienin aikoinaan, mutta mitään kontaktia heillä ei tiedetä olleen.
Ensimmäisen maailmansodan aikana hänellä oli seksisuhde erääseen belgialaisnaiseen josta syntyi ilmeisesti yksi poika.
Geli Raubal oli yksi Hitlerin rakkauksista. Geli teki itsemurhan Hitlerin ollessa vaalikierueella.
Mizi Reiter oli hetken aikaa Hitlerin rakastettu 20-luvun lopulla. He tapasivat toisensa Baierissa Hitlerin ollessa koiransa kanssa kävelyllä Alpeilla. Mizi aikoi tehdä itsemurhan Hitlerin jätettyä hänet.
Eva Braun oli Hitlerin pitkäaikaisin naisystävä joka teki itsemurhan yhdessä Hitlerin kanssa Saksan luhistuessa. - Flatus
"Hitler oli kova piereskelemään".
Pitäneekö paikkansa, ja oliko hänellä tämän lisäksi muuta sukupuolielämää...ken tietää? - pharmaca
Uskoakseni Hitlerillä ei ollut koskaan sukupuolielämää ainakaan Eva Braunin kanssa. Amfetamiinin käyttö aiheuttaa impotenssin. Tämän on täytynyt olla kova pala hänelle. Hän kompensoi sukupuolisen kyvyttömyytensä sodankäynnillä ja murhakoneistolla. Miljoonat ihmiset tappoivat, kuolivat, murhasivat ja murhattiin, Eurooppa tuhoutui. Vain siksi, että kaikki valta oli keskitetty psykoottiselle narkomaanille, jolla seisokin sijaan oli kroonisesti pieni, kalpea, veltto ja kylmä kalu.
- Arska
pharmaca kirjoitti:
Uskoakseni Hitlerillä ei ollut koskaan sukupuolielämää ainakaan Eva Braunin kanssa. Amfetamiinin käyttö aiheuttaa impotenssin. Tämän on täytynyt olla kova pala hänelle. Hän kompensoi sukupuolisen kyvyttömyytensä sodankäynnillä ja murhakoneistolla. Miljoonat ihmiset tappoivat, kuolivat, murhasivat ja murhattiin, Eurooppa tuhoutui. Vain siksi, että kaikki valta oli keskitetty psykoottiselle narkomaanille, jolla seisokin sijaan oli kroonisesti pieni, kalpea, veltto ja kylmä kalu.
Hitleriltä puuttui toinen kives, en sitten tiedä ihanko syntymästään saakka, mutta puuttui kuitenkin. Tässä valossa tuo impotentti - teoria saa uusia mahdollisuuksia.
- jep jee
Hitlerillä oli poika ranskalaisen stripparin kanssa. Aatu oli Ranskassa ensimmäisessä maailmansodasta ja Jean-niminen poika syntyi pian Saksan lähdettyä Ranskasta. Hitler sai kuulla pojasta ja halusi hänet Saksaan, mutta pelkäsi skandaalia. Saksan vallattua Pariisin, Jeanille järjestettiin hyvät olot ja vain äiti tiesi miksi. Kuolinvuoteellaan äiti kertoi pojalleen kuka tämän isä oli. 1970-luvulla Jean kertoi tarinan eräälle historoitsijalle, joka ei alussa uskonut tarinaa, mutta otettuaan asiasta selvää, huomasi Jeanin puhuvan totta. Poika on elättänyt itsensä putkimiehenä ja saanut kaksi lasta, pojan ja tytön, jotka ovat elossa. Tämän kaiken kertoo Jüri Lina kirjassaan "Världsbyggarnas bedrägeri". Hän myös kertoo Aatun ilmavaivoista ja syyn siihen. Ja paljastaa monta salaisuutta, mm. kuinka paljon juutalaisia Aatun ympärillä oli ja kuinka hänellä oli juutalaisia sukulaisia. Myös aatun pojan tytär on aviossa juutalaisen kanssa.
- Bullshit
Ollut Itävallassa pidätettynä homoseksualisuudesta epäiltynä. Ilmankos viihtyivät Mannerhein kanssa salonkivaunussa.
- Kiiklanteri
..jotka joutuivat olemaan Wienin yömajoissa. Oleskelu riitti syyksi siihen, että poliisi merkitsi papereihin "homoseksuelli". Hitleriä koskeva merkintä on harhauttanut monta pientä historiantutkijaa.
- Kiiklanteri
Et tule löytämään kahta eri lähdettä, jossa tiedot olisivat loogisesti yhteneviä.
Koska Hitlerin puhujantyylissä oli huomattava seksuaalinen elementti, historiantutkijat ovat kiinnittäneet kohtuuttomasti huomiota hänen seksielämäänsä. Tietoa on yhtä monta kuin tutkijaa, joskus enemmänkin. Esim. Walter C. Langerin teoksessa "Adolf Hitler - mies ja myytti" tekijä on esittänyt ristiriitaisia näkemyksiä saman oman kirjansa kanssa.
Vuosi sitten tein esitelmää Hitleristä, enkä voinut kuin kirjoittaa ympäripyöreästi tyyliin "tästä on ollut monta mieltä.."- Nimetön
Kirjassa Pyhä keihäs sanottiin että Hitler olisi saanut tyysytystä ainostaan alistetuksi tulemisesta. Hitler oli siis dominoiva naisiaan kohtaan kaikkialla muualla paitsi makuuhuoneessa.
- Kiiklanteri
Nimetön kirjoitti:
Kirjassa Pyhä keihäs sanottiin että Hitler olisi saanut tyysytystä ainostaan alistetuksi tulemisesta. Hitler oli siis dominoiva naisiaan kohtaan kaikkialla muualla paitsi makuuhuoneessa.
uskottavimpia niistä miljardeista arveluista, joita on esitetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184631Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4982437Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1422001Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181909- 811586
- 1461505
- 121186
- 102984
- 124842
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40839