joka vastustaa haittamaahanmuuttoa, jota vasurit, demut ja vihreät taas haluaa.
Persut ainoa aidosti isänmaallinen puolue
ex-demari
28<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Juurikin näin!!
Vaaleissa nähään että suomalaiset ymmärtää tämän. Kepu ja KOK VAVISKAA!!!
Halla-ahon vaientamisyritykset kaatuu teidän omaan nilkkaan!
joka kieltää ikivekseliHävittäjien tuhlauksen.
Äänestä vain ehdokkaita, jotka lupaa 0 hyödytöntä hävittäjää.
Tuolla on perusasijat sanottu suoraan, kansan ryöstäjät pitää saada vastuuseen, ahneus kansan rahoilla mällästäjät pitää kieltää-tuomita.
http://www.permanto.fi/fi/web/alfatv/player/vod?assetId=13016906
Tyypillistä persupaskaa. Haittamaahanmuuttoa ei halua kukaan. Mennyt maahantulotulva yllätti kaikki. Hallituksen maahanmuuttopolitiikka on persujen käsialaa.
Mihin pyrit valheilla ja vihapuheilla?
#viha- ja valhekulttuuri #räyhäuskonto
Unohditko kokoomuksen ja kepun entä edellisen hallituksen kokoomuksen ja sdp:n
Ei tuokaan valehtele paljoakaan, sumalaisten vihaaja.
https://www.nykysuomi.com/2019/01/18/jos-suomi-ja-nerg-tietavat-kaikkien-tulevien-taustat-miksi-afgaaniraiskaaja-sai-suomalaisen-sotu-tunnuksen/
Valehtelet. Olen itse omin korvin kuullut vireän henkilön sanovan että rajattomasti he näitä ukkoja ottaisivat maahan. Demareilla on se salainen muistio jossa rajattomuus pomppaa silmille.
Siis vihreän. Koskaan ei vihervasemmisto ole ollut sitä mieltä että laittomat pitäisi palauttaa kaikki. Oletko sinä sellaista havainnut? Minä en.
Tämä siis nimimerkille- näin on näreet.
Kaikki puolueet persuja lukuunottamatta hyväksyy GCM-sopimuksen, joka takaa rajattoman, loputtoman matutuksen. Mistä se kertoo, mietihän vähän.
Te suvakit ette tule ikinä myöntämään tätä tosiasiaa että persut ovat isänmaallisin puolue joka vastustaa matutusta henkeen ja vereen. Ikinä sitä ette myönnä, vaikka arkirealismi tunkee sisään ovista ja ikkunoista. Teillä on ideologinen syynne tähän. Persuja pitää vastustaa vastustamisen ilosta, sekä sen takia mitä se edustaa, eli isänmaallisuuden.
Mestarikenraali Halla-Ahon johdolla Suureen Jytkyyn!
kevätpuolella porukalla jytkyttämään...
Aivan mahtava puolue, jonka kansa on ottanut omakseen
Persut on ainut oikea suomenkansapuolue,ainoa joka ajaa suomelaisten ihmisten etua Suomessaa.
Persut on Suomen historian huonoin puolue!!
Täyttä soopaa aloittajan teksti
Vasureita ja vhreitä syytellään. Miksi hallitus puhuu, että pitää saada mashamuttoa muuten hukka perii.
Persut ovat jo myyneet isänmaan natosotavoimille.
Sekö isänmaallisuutta?
Vielä pirut maksattavat autuudesta ainakin 50 mrd euroa.
Persujen takia ainakin yksi sotaveteraani kuoli yksityisessä hoivakodissa. Persut hyväksyivät heti alkuun Sipilän hallituksessa vanhustyön määrärahojen leikkaukset. Yksitysyhtiö laiminlöi hoidon ja potilas kuoli.
Persuille raha on isänmaa.
Punavihreät otti vanhuksilta ym köyhiltä 2011 hallituksessa ja pelasti Saksan ja Ranskan suurpankit muka Kreikka tukipaketeilla
Kaikki vasureden petokset muistetaan vielä pitkään, Paavo Arhinmäki oli suuri kreikkalaisen tukia, jokainen muistaa mitä tämä puupää lupasi kreikalle
Kuka otti ja keneltä....
''Juha Sipilän hallitus tavoitteli julkiseen talouteen 61 miljoonan säästöä vanhuspalveluista. Säästön saavuttamiseksi hallitus heikensi vanhuspalvelulakia siten, että vanhuksen tueksi tarkoitetusta vastuutyöntekijästä luovuttiin ja laista poistettiin listaus vanhuspalveluissa kunnilta vaadittavasta erityisasiantuntemuksesta. Myös hoidon laatusuosituksia heikennettiin ja vaatimuksia kevennettiin.
Perussuomalaiset olivat itse tekemässä kaikkea tätä ennen kuin joutuivat ulos hallituksesta.''
Pipilän "ansiosta maahamme tuli tuhansia matuja turvalli sten maiden kautta.
Kiitos kuuluu persuille megamamutuksesta.
Eiköhän kiitos kuulu Turkkilaisille ja niille kehitysmaamuslimeille jotka sieltä rajanyli tulivat...... Tosin Suomen hallitukselta kehitysmaamuslimi invaasion hoito olisi todellakin voinut mennä paremmin..... Mutta kun on ne kansaenväliset sopimukset, ihmisoikeudet, Suomen perustuslaki, joihin aina voidaan vedota ja joita ei voi muuttaa, vaikka koko lähi-idän ja Afrikan kehitysmaamuslimi huvipaikanhakijat tunkisivat ”turvaan” Suomeen...... Tosin mitkään lait ei tunnu koskevan Suomalaisten oikeuksia, vaan vain ja ainoastaan kehitysmaamuslimeita......
Näin se vaan menee.
Pipilä viher vasemmiston siunauksella kutsui matut
Yhtä Suomessa käynyttä "turvista" haastateltiin Irakissa jonne hän oli jo kerinnyt kun "ei Suomessa päässytkään asumaan pääministerin loistoasuntoon".