Sain parkkisakon eräässä eteläisen Suomen kaupungissa. Maksoin sen kahdessa erässä. 1. erä 1 päivän myöhässä ja 2. erä 21 pv myöhässä. Nyt kaupunki perää myöhästyneestä maksusta vielä lisää 14 euroa lapulla jossa lukee 'Virheen laatu: pysäköintimaksun suorittamatta jättäminen' ja kuitenkin samassa lapussa näkyy, että suoritus on tullut em. päivinä. Viittaavat kyllä joihinkin pykäliin, mutta eihän poliisinkaan määräämää sakkoa tarvitse maksaa kokonaan eräpäivään mennessä, eikä siitä tule mitään huomautusta eikä lisämaksua ! Miksi kaupunkia koskevat eri säännöt ?
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 73538
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391