lasten joukkoraiskaajia Ouluun
https://www.youtube.com/watch?v=WbiuFsAUonI
Anarkistit vaatii lisää
2
124
Vastaukset
- uhri
Ns. spugeradioon eli sosiopaattien rikolliseen ja mielisairaaseen meluhäirintään Helsingin eri kaupunginosissa ovat lähes kaikki kyllästyneet. Näitä sosiopaatteja on monia, miehiä ja naisia ja he suoltavat ilmeisesti radioaaltoja käyttäen ilkeämielistä ja muuta tekstiä kaikkien kuultavaksi, vaikkei kukaan sitä halua kuunnella. He kaiuttavat tekstejään esim. kauppakeskuksissa, kirjastoissa, yksityistaloissa ja niiden pihoilla. Taroitus on vain aiheuttaa ihmisiä häiritsevää melusaastetta. He ovat toimineet esim. Vallillassa, Malmilla ja Pukinmäessä sekä tänä vuonna ja viime vuonna. He itse kutsuvat melusaastettaan spugeradioksi.
Jos tiedät tähän toimintaan osallistuvia henkilöitä tai muuten kärsit heidän tahallisesti aiheuttamastaan puhemelusta, tee rikosilmoitus esim. internetissä osoitteessa: www.poliisi.fi. Kaikille kaikuvan äänen tuottaminen on luvanvaraista toimintaa ja tähän päivin öin jatkuvaan ilkeilyyn, jota ei voi sulkea itse pois mitenkään kuten esim. radiota, ei lupaa viranomaisilta voi koskaan saadakaan. Luvan voi saada haettuaan esim. festifaalien musiikkin, joka tapahtuu tietyn ajan ja tietyllä alueella - muttei tällaiseen jatkuvaan tai milloin missäkin esiintulevaan puheäänimetelöintiin, jonka tarkoituksena on vain tuottaa yhteiskuntaan häiriötä.
Tee rikosilmoitus myös jos olet joutunut tämän häirinnän vainoamiseksi tai se häiritsee sinua. Itse olen jo tehnyt kaksikin rikosilmoitusta tästä toiminnasta. Poliisi kaipaa vain lisätietoja ja toisetkin rikosilmoitukset antavat poliisille kuvaa toiminnan laajuudesta. Jos teet rikosilmoituksen netissä, kannattaa käyttää julkisia internet-yhteyksiä, esim. kirjastossa. Omaa konetta käytettäessä sen ip-osoitteen voi jäljittää. - Näinonpoijjaahhhhht
No mites on tuon Teuvon kanssa! Hehe,
Vitsi että Loman kelpaa kansalle koska...... kansämme on nyt sellaista kun kirkko opettaaä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824280Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163313Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213297Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412744Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182544"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192191Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291954
Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471920Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903