Minä ja Mane sekä Jussi P. Varkaudesta ollaan pitkästä aikaa menossa taas ryhmäbussilla.
Onko Viipuriin menijöitä?
8
227
Vastaukset
- Tääkin_on_nähty
Kuka sinne haluaa mennä katsomaan rappiorakennuksissa asuvia rappioalkoholisteja?
- OttoVille
Kaltaisiaan tietty hakemassa.
- SeAravakasteinen
Viipurin puhtoisilla ja valkoisilla hangilla on nyt hyvä suksilla sujutella vaikka niillä tunkua suuresti onkin. Sopii käydä myös Salakkalahdella narraamassa ahvenia. Saimaan kanavakin on saanut näin pakkaskeleillä kantavan jääpinnoitteen. Reippailun ja ulkoilun jälkeen on paikallaan käydä Espilässä rokalla ja nauttia terästettyä hehkuviiniä katsellen puistossa kirmaavien lasten ilakointia. Ei pidä miettiä lähteäkö Viipuriin vaiko ei. Viipurissa kaikilla on niin lustia, jotta! Sinne siis.
- kiuyty
Voi katsoa päiväkävelyä Viipuri asukkaalta vaikka ei kieltä ymmäräkään. Videoita 800
анна сачстливая - annaschastlivaya
Annas klara panna.
- älyäläjätä
Kaikilla kailla on Haarleminsa ja Dictaattorinsa?
- Pridekunniaan
Jussi ja Mane taitaa olla Sellasii karjalan poikii?
- Anonyymi
Hei! Varmaan ovatkin Viipurista!
Tuli tuosta mieleen, että kun nämä palstan häiriköt "SeAvarakasteinen, (HUOM! Ei: " SeAvarakaTSeinen")
... ovat selvästti Itä-RAJAn takaisista asioita perillä, ja pietarilaisina Trolleina pystyvät kai jotenkin vaikuttamaan Venäjän valtion asioihin, niin ehdotan,
P.S. Viisumi maksaa nykyisin yli 80 euroa. Ja mitähän tuolla rahalla saa vastiketta? Ynseyttä!
....
että kaikki ne Suomen kansalaiset, jotka pystyvät osoittamaan olevansa Karjalasta paenneita tai heidän jälkeläisiään, saisivat viisumivapauden Karjalan maille tekemilleen koti-/synnyinseutu-matkoile. Olisihan se varmasti kohtuulista saada käydä kotonaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941275- 1571178
- 681001
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809