Minä ja Mane sekä Jussi P. Varkaudesta ollaan pitkästä aikaa menossa taas ryhmäbussilla.
Onko Viipuriin menijöitä?
8
295
Vastaukset
- Tääkin_on_nähty
Kuka sinne haluaa mennä katsomaan rappiorakennuksissa asuvia rappioalkoholisteja?
- OttoVille
Kaltaisiaan tietty hakemassa.
- SeAravakasteinen
Viipurin puhtoisilla ja valkoisilla hangilla on nyt hyvä suksilla sujutella vaikka niillä tunkua suuresti onkin. Sopii käydä myös Salakkalahdella narraamassa ahvenia. Saimaan kanavakin on saanut näin pakkaskeleillä kantavan jääpinnoitteen. Reippailun ja ulkoilun jälkeen on paikallaan käydä Espilässä rokalla ja nauttia terästettyä hehkuviiniä katsellen puistossa kirmaavien lasten ilakointia. Ei pidä miettiä lähteäkö Viipuriin vaiko ei. Viipurissa kaikilla on niin lustia, jotta! Sinne siis.
- kiuyty
Voi katsoa päiväkävelyä Viipuri asukkaalta vaikka ei kieltä ymmäräkään. Videoita 800
анна сачстливая - annaschastlivaya
Annas klara panna.
- älyäläjätä
Kaikilla kailla on Haarleminsa ja Dictaattorinsa?
- Pridekunniaan
Jussi ja Mane taitaa olla Sellasii karjalan poikii?
- Anonyymi
Hei! Varmaan ovatkin Viipurista!
Tuli tuosta mieleen, että kun nämä palstan häiriköt "SeAvarakasteinen, (HUOM! Ei: " SeAvarakaTSeinen")
... ovat selvästti Itä-RAJAn takaisista asioita perillä, ja pietarilaisina Trolleina pystyvät kai jotenkin vaikuttamaan Venäjän valtion asioihin, niin ehdotan,
P.S. Viisumi maksaa nykyisin yli 80 euroa. Ja mitähän tuolla rahalla saa vastiketta? Ynseyttä!
....
että kaikki ne Suomen kansalaiset, jotka pystyvät osoittamaan olevansa Karjalasta paenneita tai heidän jälkeläisiään, saisivat viisumivapauden Karjalan maille tekemilleen koti-/synnyinseutu-matkoile. Olisihan se varmasti kohtuulista saada käydä kotonaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678