Lotto-voittajat ovat vähän kuin humanoideja, he ovat joukossamme mutta kukaan ei näe heitä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005985032.html?ref=rss
VTT:n valmistama Lotto-kone
5
123
Vastaukset
- nickcarter
''Se, mikä ei ehkä kotisohvalle välity, on se, että pallotorni on pikkuisen vinossa, jotta studiovalo ei tee siihen heijastusta.''
Eikä näy myöskään ne pienet maahiset jotka valitsevat pallot ränniin, Veikkauksen johtajien ennalta laatiman järjestyksen mukaan. - Poliisihallitus
On se kumma kun ei voida rehellistä peliä pelata. Eihän se sovi että liikaa voitetaan. Siksi voittoja ei jaeta että baltio saa kierolla prlillä lisää rahaa itselleen. Olisihan se kauheaa jos kansa rikastuisi liian helpolla. Suomessa kaiken pitää olla vaikeaa se on tämän maan tapa.
- Antree53
Kyllä HUIJAUSTA KOKO TOUHU.TIETOKONE TIETÄÄ SUOMEN PELATUT NUMEROT.JA SEN ON HELPPO VALITA SELLANEN RIVI JOTA EI OLE VEIKATTU.JOS ANNETAAN MUUTAMAN KERRAN VUOTEEN VOITTO.OLEN LOPETTANNUT LOTTON JA KENON VEIKKAUKSEN SEN TAKIA.
- Jahevosella
Sisäpiiri saa pelleill
Rahamaailmassa jäämättä kiinni taimtulematta syytetyksi..
Vrt s i p ilä ja rautaruukin osto ka myynti.. päämi nisterritasolla tällaista puliveivaamista.. rìti, että maksoi ke skustan velat ja puoluejohtakaksi valinta..
Rahalla pääsee.. - johtopäätös
Enemmän harmittaa se, että Suomen voittaminen Eurojackpotissa on lopetettu.
Kun pelituotot laskevat, mistä rahat otetaan jatkossa niiden elättämiseen, jotka eivät suostu poistumaan maasta kielteisten päätösten jälkeen ja lisääntyvät täällä ollessaan? Kun on ilmainen eläminen asunnossa, jossa mm astianpesukoneesta lähtien kaikki Luxus, kuka haluaa palata kotimaahansa?
Pelituloilla pitäisi sen sijaan kustantaa vanhuksille inhimillinen ja riittävä hoito!!
Jättäytyminen kokonaan sivusta seuraajaksi satunnaisen pelaamisen sijaan lienee nyt järkevintä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823333
- 1023046
- 532262
- 211731
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201705Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111640Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61528Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221468Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381374