Miksi muut puolueet kuin Perussuomalaiset väittävä että ei-työperäisetkin maahanmuuttajat ovat tulevaisuutemme tuki ja turva. Eikö heistä ole pelkkiä kuluja kun he työllistyvät erittäin heikosti, he elävät erillisilla yhteiskunnan tulonsiirroilla, hyvänä esimerkkinä täällä jo 30 vuotta olleet somalit.
Ei-työperäiset tulijat välttämättömiä maallemme
2
<50
Vastaukset
- UPIVirkamies
Maahamme turvapaikanhakijoina ja pakolaisia tulleet kieli sekä ammattitaidottomat ja kouluttamattomat maahantulijat muodostavat tulevaisuudessa eräiden politiikkojen tarkoittaman erittäin välttämättömän työvoimareservin. Se millä aloilla heitä tarvitaan, on vielä suuri salaisuus.
Voisitkos nyt virkamies selventää ja ihan tavallisessa suomen kielellä, jätä se virkakieli sinne virastoosi mistä olet mutta tuokin on kysumysmerkki , voihan ihminen huuliaan heiluttaa ilman virkaakin.
Ei tollakaan verukkeella yhtään pakolaoista enää,
Jos nyt yritettäis påitää huolta edes omista vanhuksistamme, se olisi tärkjeää. Ne vanhukset ja tulevat sellaiset eivät mieti ketä äänestää mutta omaiset miettii.
Mikä lienee niin vaikeata avata näitä asioita. >Raha on paska asia joka ajaa jonkun toimitusjohtajankin elämään työssään kun pitäisi hoitaa muuta, omia unelmiaan. No sitten rahaa tulu mutta maine kyllä meni. Nyt hallituspaikat ovat taas vaihdossa, ainakin useimmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as873513Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna253083- 543012
- 592833
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)542687Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582638On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle562404Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802271- 692128
- 452122