En kuulu Fides-lehden tilaajiin, sillä olen aina lukenut sen netissä. Olemme muutenkin luopuneet kaikista painetuista lehdistä, jollaisia kertyy helposti vinot pinot.
Olenko ymmärtänyt oikein, että Fides-lehden paperiversiosta ollaan nyt luovuttu tyystin? Uudessa lehdessä sanotaan jotakin tämänsuuntaista...
On tietenkin melkoinen harmi, jos lehdistä ei jää painettua versiota. Sellaiset ovat tärkeitä myöhemmin muun muassa hiippakuntamme historiankirjoituksen takia.
Fides-lehti nykyään vain netissä?
4
169
Vastaukset 4
- KatolinenTulevaisuus
Lehti ilmestyy painettuna vain NELJÄ kertaa vuodessa. Se lähetetään vain tilaajille, mutta tänään kuulin kirkkokahveilla, että sen voi ostaa myös seurakunnasta. Hienoa, että lehti säilyy!
- katolinen_rouva
Näin on. Liityin heti lehden tilaajiin. Myös tämä on tapa avustaa kirkkoa.
- tapioniin
Täällä on jotakin Fides mitä se on https://www.youtube.com/watch?v=ABGue-29UE4
- Anonyymi
Eroa mistä tahansa uskonnosta
Lähettämällä lomake
https://maistraatti.fi/Documents/Lomakkeet/Kotikunta- ja väestötiedot/VRK 1.70 fien.pdf
tai
sähköisesti
https://maistraatti.fi/fi/Palvelut/kotikunta_ja_vaestotiedot/Uskonnolliseen-yhdyskuntaan-liittyminen-ja-eroaminen/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518