Josif Stalin piirsi alastomia miesvartaloita

mikä.vika.naisissa

http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/8423412.stm

1900 -luvun verisin sotapäällikkö Josif Stalin tykkäsi piirtämisestä.

19:sta säilyneestä Stalinin piirroksesta valtaosa esittää alastomia miesvartaloita.

Oliko Stalin todellisuudessa seksuaalisuutensa tukahduttanut köyhän miehen Tomppa eli Tom of Russia?

20

115

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urpojurpoturbo

      Tai osasi piirtää niitä tai vain se osa on säilynyt

      • perimätietoa

      • Urpojurpoturbo
        perimätietoa kirjoitti:

        On yleisessä tiedossa, että suurin osa Stalinin piirroksista kuvasi juuri alastomia miehiä, mistä syystä Komsomolskaya Pravdakin on kysellyt miehen homoseksuaalisista taipumuksista.

        https://www.france24.com/en/20091218-special-exhibition-stalins-nude-drawings-hobby

        "Stalin and naked guys: what was between them?" a story was headlined in daily Komsomolskaya Pravda.

        No tuo on myös politiikkaa. Stalinhan vedettiin alas mutaan esim. Hrustshevin ja Jeltsinin aikoina. Tuolla perusteella kaikki taideopiskelijat ovat homoja


      • ARSkaVaan

        Osoittaa vain että paini samassa sarjassa kuin Leonardo dVinci ja Michelangelo. Maailman pelastajaksi tullaan vain olemalla multilahjakkuus. AatuH. sai potkut taidekoulusta. Eipä sitten strategian hahmottelukaaan onnistunut.


      • Urpojurpoturbo

        Aatu ei saanut potkuja, vaan oli kovin nuori. Häne i ollut hoksannut piirtää tarpeeksi ihmisiä hakupapereiden joukkoon. Varmasti se olisi hänelt' onnistunut. Näin Werner Maser. Wienin taideakatemiasta on raakattu monia suuri ataiteen nimiäkin. Siellä oli aika jäykät arvioinnit ja jonkinlaista mielivaltaakin joskus. Adolfilta puuttui suhteiden kortti ja siis oli epäonnea. Hän lähes pääsi sisään.

        Adolfin taulut ovat tosiasiassa taiteentuntijoiden mielestä erinomaisia. Hän myös tunsi taidetta ja kulttuuria kaikilta osa-alueilta enemmän kuin FDR, Churchill ja Stalin yhteensä potenssissa. Hän oli tosin paljon etevämpi arkkitehtinä, joka olikin hänen suuri intohomonsa


    • vuosisadanmatkustaja

      Stalinin kanssa neuvotellut Yhdysvaltojen suurlähettiläs kertoi hänen piirrelleen sudenpäitä.

    • totuuseipalatulessakaan

      Totuus tulee esiin Stalinista , jos aletaan tutkimaan punikkeja varmaan sieltäkin löytyy homoseksuaaleja. Pietarin huorataloissa on varmaan homojakin.

    • tampereenpankki
    • oliko.näin

      Stalin taisi olla homo ???

    • yhteiset.harrastukset

      Putin haluaa esiintyä paidattomana, onko jokin yhteys Stalinin mieltymyksiin miesmallien paljaasta pinnasta.

      • Anonyymi

        Tuskin. Kuvittele Trump paidattomana vaalikiertueella.


    • surullinen.tapaus

      Taisi olla katkeroitunut väärinymmärretty homoseksuaali, joka purki kieroon kasvaneen luonteensa patoutumat murhiksi ympäri Eurooppaa.

    • Bandalissimus

      Nyt olisi aika tehdä Stalinista iskelmiä. ne on helpompi riimitellä, kun laulaa bandalissimuksesta, Topi Sorsakosken lauluihin sopisi hyvin kulturelli Stalin ja se on Pohjois-Koreassakin huippusuosittua laulaa karaikessa iskelmiä. Ne pitää soittaa radiossa ja saada iskettyä ihmisten päähän ennen vaaleja, SKP voittoon Stalin iskelmillä. Taispa Stalin tykätä tangoistakin, Tangomarkkinoille vastineeksi Vandantangostalinit.

    • naapurimaan.herjaamista

      ei piirtänyt vartaloita

    • oliko.pelkuri

      Miksi se miehiä piirsi.

      Pelkäsikö se naisia.

      • rauha.yhteistyö

        Tämä on törkeää sosialismin saavutusten pilkkaamista. Meidän pitäisi olla pienenä maana rakentavia.


      • Heheheheheheeee
        rauha.yhteistyö kirjoitti:

        Tämä on törkeää sosialismin saavutusten pilkkaamista. Meidän pitäisi olla pienenä maana rakentavia.

        Eikö sinustakin ole outoa, että homoseksuaalisuutta kammoksuva Venäjän hallinto ihailee entistä diktaattoria, joka piirteli alastomia miesvartaloita.

        Jotain mätää tässä yhtälössä on.
        (varmaankin CIA:n juoni)


    • Anonyymi

      O.W.Kuusinen oli varmasti erityisen taitava miellyttämään Stalinia, koska säilytti henkensä.

    • Anonyymi

      Otto Ville komeili piirroksissa junan veturina.

    • Anonyymi

      Piirsikö Stalin O.W:n kuvia ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      551
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe