...Antti on? Joko se on viety Esperi caren hoitokotiin ja pantu heti hygieniahaalarit päälle?
Ottakaa nyt selvää, että missä meidän...
Arska.hakaniemestä
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Antti Rinne ei ole Meilahden sairaalassa eikä kotona vaan kuntoutuksessa. Tavallisesti se tarkoittaa terveyskeskussairaalaa julkisella puolella omassa kotikunnassa jos ei halua maksaa yksityisen puolen maksuja itse. Rinteen kohdalla se tarkoittaisi Mäntsälän terveyskeskusta eli ihan hyvä paikka perehtyä vanhusten ja muiden potilaiden hoitoon ruohonjuurinäkökulmasta.
Se että Rinne ei päässyt kotiin tarkoittaa että hän on ollut pahimmillaan varsin huonossa kunnossa ja kuntoutuminen on pahasti kesken. Toivotaan että on päässyt eroon vaipasta, virtsakatetrist ja että liikkuu omatoimisesti rollaattorin avulla niin että ei loukkaa itseään. Tuleeko monisairaasta Rinteestä pääministeriä on sitten mielenkiintoisempi juttu.
Antti on edelleen meikussa kuntoutettavana. Hienoa, että hyvää hoitoa vielä saatavilla.
Joissain sairaalossa pallolaajennukset lähetetään heti kotiin kolesterolilääkeresptin kera.
Meilahdessa ei ole mitään kuntoutusosastoja sillä siellä hoidetaan vakavasti sairaita potilaita. Heti kun potilan vointi on vakaa niin siirretään muuhun yksikköön jatkohoitoon. Voi tietysti olla että Rinteestä on tehty lähete jatkohoitopaikkaan ja odotellaan paikan vapautumista. Yleensä viikonlopun jälkeen sellainen löytyy.
Antti on sairas päästään. SDP on saanut dicktaattoriksi rikollisen josta ei tule kansanedustajaa nyt eikä huomenna.
Oppii pysymään pois muiden lompakoilta.
Ei ole Rinteestä kyse.