Iltasanomat on rasistinen lehti

Julkaisee ilmeisesti vain äärioikeistolaisten ja sopeutuseliittien kirjoituksia ja kommenneja. Oikeiden uhmisten kommentoinnit sensuroidaan heti.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Iltis kuuluu myös valta- eli svekomediaamme. Joten se on taatusti suomalaisvastainen rasistinen lehti.

Äänestä

Et edes sinä voi olla niin tyhmä, että väität tosissasi moista! Asiahan on juuri päinvastoin. IS kuuluu punaviherkelta- mediaamme eli sensuroi kaikkea vähänkin oikeistolaista tai isänmaallista materiaalia.

Äänestä

Mikä on uhminen? Onko se vähän niinkuin muunsukupuolinen vai joku muu niistä uusista lokeroiduista ihmisoletetuista?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Oikea-Ihminen kirjoitti:

Julkaisee ilmeisesti vain äärioikeistolaisten ja sopeutuseliittien kirjoituksia ja kommenneja. Oikeiden uhmisten kommentoinnit sensuroidaan heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu