Hemmetin nulikat!

tiedättekyllä

Lahden matibetsari on silmä kovana yrittänyt tarkastella, että onko Tom Bradylla urheilustringit jalassa vaiko ei. Kyösti ei ole erityistarkasta OLED-televisiosta pystynyt erottamaan pikkareiden rajoja, vaikka on käyttänyt zoomaustoimintoa. Onko nuoremmilla silmillä paremnpaa tuuria?

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedättekyllä

      Senkin keskenkasvuiset nulikat, luulette olevanne hauskoja. Kotikorsussahan ei tuijotettu Tom Bradya, vaan muisteltiin entisajan poikamaisia quarterbackeja kuten Joe Montanaa ja Troy Aikmania. Aikman plösähti aika nopeasti lopetettuaan uransa, mutta Joe Montanan veijarimainen hymy sai sukat pyörimään Kyöstinkin jaloissa vielä silloinkin, kun Joe oli ollut eläkkeellä monta vuotta. Eivät viime vuosien laatikkopäiset qb:t kuten Brady tai Peyton Manning vedä vertoja takavuosien tähdille. Kyllä ne kiihottavimmat kundit silti löytyvät baseballin puolelta, koska siellä ei tarvita niin paljon massaa kuin footballissa et sillei hei.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2882
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1302
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      224
      1216
    Aihe