Milloin takinkääntäjä Soini ilmoittaa että ei ole ehdokkaana?

Ei lähde enää ehdolle.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei sitä tarvitse ilmoittaa. Jos lähtee ehdolle, ainoastaan se tulee ilmoittaa. En usko, että tulemme mitään kuulemaan. Sitten nähdään, että Soinin nimi puuttuu ehdokaslistalta. Eurovaaliehdokkaitakin on jo ilmaantunut. Ei näy sielläkään Soinin nimeä.

Äänestä
  • Ymmärtääkö edes itse hävetä?

    Äänestä

  • Ei varmasti.

    Äänestä

  • Ei häpeä, nauraa matkalla pankkiin diplomaattipassi takataskussa. Siis se hillotolppa jota lopulta halusi niin paljon, että äänestäjät oli hyvä unohtaa täysin.

    Äänestä

Haistelee saisko ääniä..

Äänestä
  • Luultavasti tietää,että ei saa ääniä. Uskottelee meille, että äänet eivät ole mihinkään kadonneet.

    Äänestä

Kas, täälläpä oikein hurmoshenkinen meininki! Täysi höyry päällä!

JYTKY tulossa?

Äänestä
  • Ei tule jytkynä, vaan vellinä, joka sitten valuu lahkeita pitkin kenkiin !

    Äänestä

  • jyrki_ kirjoitti:

    Ei tule jytkynä, vaan vellinä, joka sitten valuu lahkeita pitkin kenkiin !

    Se on fifty-sixty mahdollisuus

    Ja ministerinelämä on ihmisen parasta aikaa

    Äänestä

Ei tule ilmoitusta, koska ei lähde ehdolle. On vapaa mies, ei tartte tyhmälle kansalle tehdä ilmoituksia tekemisistään. Ne ovat yksityisasioita.

Äänestä
  • Kylä lähtee! Rukousaamiaiselle

    Äänestä

  • Tapana ollut että ilmoittavat melko hyvissä ajoin mikäli eivät enää lähde ehdolle.

    Äänestä

Soinin poliittinen ura on ohi mutta hyväpalkkainen medialta suojattu suojatyöpaikka on jo varmaan tiedossa.

Äänestä

Johan+tuo+nimessä+sanotaan+että+tulevaisuus+on+Sininen.+Sieltä+se+vaalivoitto+tulee.+Eilen+Sinisten+puheenjohtajan+blogissa+ja+tänään+Hesarissa+on+kirjoitus.++Siinä+kouluihin+ehdotetaan++vain+tiettyä+määrää+viraskielisiä+oppilaita.+Tarkoittaa+sitä+että+;+ei+tulis+kouluja+joissa+suurinosa+on+muualta+suomeen+muuttaneita.++Muista+maista+muuttaneet+kouluikäiset+sais+enemmän+Suomalaisia+kavereita.+Helpottas+kotoutumista.+Oppis+suomenkielen.++Tätä+kannatti+yli+40%+opettajistakin.+Kyllä+siniset+osaa.

Äänestä

Eiköhän Soini ole ehdolla edeskuntavaaleissa. Sellaista tietoa on tihkunut jostain päin, että asettuu ehdolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


anonyymi_p9B kirjoitti:

Ei lähde enää ehdolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu