Lähimaksutonta

Lähimaksutta

Saako nordealta tai mistään pankista enää master cardia ILMAN lähimaksu ominaisuutta? En halua sellasta.

12

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spankki

      S pankista saa, ainakin niin lupasivat

    • spankki

      ai olikin mastercardista kyse, s pankista saa pankkikortin

      • kouluttaja

        vois jo vähän rajottaa tuota s-pankit tyrkyttämistä joka tilanteessa. lue edes ensin mistä on kyse.


    • tilaaja

      Osuuspankista saa ainakin lähoimaksuttoman visan

    • Lähiömaksaja

      Mitä väliä sillä merkillä kortin kyljessä on?

      Jos et aktivoi ominaisuutta korttipäätteellä, lähimaksu ei toimi, eikä sitä silloin voi myöskään käyttää väärin.

      • Anonyymi

        'Jos et aktivoi ominaisuutta korttipäätteellä, lähimaksu ei toimi, eikä sitä silloin voi myöskään käyttää väärin.'

        Kyllä se aktivoituu kun tunget sirun maksupäätteellä & PIN koodilla kuittaat.

        Lähimaksu ainoastaan maksupaikat lisääntyy jatkuvasti jolla korttimaksu hyväksytään vain lähimaksulla eikä käteis vaihtoehtoa ole. Joukkoliikenne on toimialana maailmalla TFL tunnetuimpana.


    • Anonyymi

      Mikä nyt on tilanne, mistä pankista on saanut lähimaksuttoman kortin vielä tässä viime kuukausina? Tyypillä ei ole suurta väliä mutta mielellään Electron tai muu kortti, jossa osto varmennetaan pankista ennen maksua.

      Oma pankki ei lähimaksutonta korttia suostu myöntämään vaan ehdottaa turvarajojen laittamista nollaan, jolloin lähimaksu ei toimi. Eipä toimi mikään muukaan maksu mutta tämänhän voi näppärästi kiertää vekslaamalla nettipankissa nostorajan ylös ennen kuin aikoo kortilla maksaa ja sitten taas nollaan oston jälkeen. Voisiko mikään olla kätevämpää, pankki oikeasti ehdotti tuota rajojen vekslaamista...

      • Anonyymi

        Sen verran vainoharhaista tuo lähimaksuttomuuden vaatiminen että tuo on hyvä turvallisuusehdotus tuo rajojen vekslaus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen verran vainoharhaista tuo lähimaksuttomuuden vaatiminen että tuo on hyvä turvallisuusehdotus tuo rajojen vekslaus.

        Aika monessa paikassa lähimaksulaite on erittäin hyvin tyrkyllä. Kerrankos lompakko siihen läpsähtää käteistä kaivaessa.


      • Anonyymi

        Aktia prepaid mastercard ei sisällä lähimaksua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika monessa paikassa lähimaksulaite on erittäin hyvin tyrkyllä. Kerrankos lompakko siihen läpsähtää käteistä kaivaessa.

        No saa olla aikamoisia pakkoliikkeitä. Ja jos lipsahtaa niin sittenhän se on maksettu.. laittaa käteiset sitten pelikoneeseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika monessa paikassa lähimaksulaite on erittäin hyvin tyrkyllä. Kerrankos lompakko siihen läpsähtää käteistä kaivaessa.

        Miksi kaivella käteistä kun kortti toimii noin hyvin?


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      332
      7581
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      73
      5371
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      102
      4561
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      19
      4369
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      125
      4187
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3917
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3790
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3697
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3432
    Aihe