Tärkeintä ei ole tuotanto vaan panelien vuokratuotot.
https://www.helen.fi/aurinko/kodit/aurinkosahko/kivikko/
Kirkas auringonpaiste mutta aurinkosähköä 0 kWh
4
142
Vastaukset
- ei.sentin.arvoa
Taas meni hyvä säteily ihan hukkaan.
- Kivihiilisähkö
Antaa olla vaan lumien katolla , eristeenä , vaikka kennotkin on samassa lumikinoksessa , menee muuten kaikki kennojen sähkö katon lämmitykseen ja kuluu hianot taulut , joutuu kaikki aurinkokenno sähköntuottajat samaan kuseen ku sikatilalliset , sähköfirmat maksaa pennin 2 , ja lähettää hirveen maksun sähkönsiirrosta käyttäjille , kuka sitä nyt töitä tekee kun voi lähetellä täysin turhasta laskuja , kk lasku , laskuntekolasku , huippumaksu lasku , sähkönsiirtolasku , käytetyn sähkön verolasku ja energian ylläpitovalmius lasku , 450e sähkö 0e ( = 450e)
- Huomennatuulee
0 kwh.........kk maksu....laskunmaksu......tehohuippumaksu........66e
- Nollatuotto
Lumen peitossa olevia kennoja ei kannata puhdistaa, koska puhdistuskulut vievät tuloksen pakkaselle. Kannattaa vain odottaa kevättä jolloin tuotto alkaa. Nyt olisi eniten kysyntää, mutta tuotto ajaa edelle. Näin kertoi aurinkovoimalayrittäjä Aamupostilehdessä rehellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678