ilmasto ei lämpene. todiste

Oheisessa ylen aikoinaan lähettämssä dokumentissä osoitetaan kiistattomasti miten ilmastotietelijät ja paneelit valehtelee kansalle. ilmasto EI lämpene. kaikki ennusteet on menneet pieleen

dokumentti on kolmessa osassa. https://www.youtube.com/watch?v=K9EXexVn4Zs

enää nykyisin tuollaista ei yle lähettäisi koska ilmasto-uskonto on poliittista.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eihän se ilmasto lämpene, siksihän näme perusvihereät Niinistö ja Toivola ajavat taksilla, vaikka matkan voisi kävelläkin ja pöyräilyhän on aivan out, nyt kun pyötäteitä rakennetaan hullun vimmalla.

Äänestä

Ilmasto lämpenee päivisin ja jäähtyy öisin .....jotain tarttis tehrä ja äkkiä.....mites jos nostettas ajoneuvoveroa, tupakkiveroa, sähkön kk maksua , , kiinteistöveroa ja alkoholiveroa ja laitettas lottoon lottovero , kyllä alkais varmaan ilmasto viilenemään päivisin...

Äänestä

Kunhan köyhät kuseen ja lisäbebsavero..

Äänestä

Vihervassarit nousevat uuteen hallitukseen ja sitten hölmölässä eletään ilmastonlämpiämistakoilla eikä kukaan liiku minnekkään ainoastaan nämä vihervassarit vain ajelevat takseilla.
Hölmölässä kansa saa sitä itteään mitä haluaakin

Äänestä
  • Mukava olisi nähdä se systeemi ,jonka viherpopulistit rakentaisivat ja jopa pystyisivät siinä elämään.......en usko että vihreät voittavat edes perussuomalaisia,niinkuin eivät voittaneet viimeksikään.

    Äänestä

Vihreät ajavatkin ydinvoiman lisärakentamisen puolesta. Ilmastohöpötyksistä ja tunkemisesta jokapaikkaan on saanut jo euroopan päättäjät päättämään ydinvoiman lisäämisestä.

Äänestä
  • Kokoomuksen tavoitteena on vapauttaa ensi hallituskaudella pienipäästöiset ja päästöttömät autot autoverosta. "Jos niiden hintaa saadaan alas, yhä useampi pystyy sellaisen hankkimaan", Orpo perusteli.

    Ilta-Sanomat tiedusteli, minkälaisen loven toimenpide aiheuttaisi valtion kassaan.

    "Jos sitä siirretään ajoneuvoveron ja päästöjen puolelle, niin sillä sitä pystytään kompensoimaan, ihan tarkkaa laskelmaa siitä ei ole, mutta se on hoidettavissa niin, että siitä ei tule valtavaa lovea, Orpo kommentoi.

    Orpon esikunnasta täsmennettiin jälkikäteen, että autoveron tuotto vähenisi toimenpiteen seurauksena parilla sadalla miljoonalla eurolla. Samalla verotuksen painopistettä siirrettäisiin auton käyttöön liittyviin maksuihin ja veroihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilmastovalheeet kirjoitti:

Oheisessa ylen aikoinaan lähettämssä dokumentissä osoitetaan kiistattomasti miten ilmastotietelijät ja paneelit valehtelee kansalle. ilmasto EI lämpene. kaikki ennusteet on menneet pieleen

dokumentti on kolmessa osassa. https://www.youtube.com/watch?v=K9EXexVn4Zs

enää nykyisin tuollaista ei yle lähettäisi koska ilmasto-uskonto on poliittista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu