Nasset eivät osaa olla kiitollisia

sisällöntuottaja

Järjestän palstalle toinen toistaan parempia keskustelun avauksia, mutta tämä nassearmeija valittaa aina että huono avaus ja yrittävät väsätä joitakin rinnakkaisen totuuden säikeitä sotkemaan oikeaa asiaa.

Mikä siinä on ettei osata keskustella?

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lue.niin.opit

      Jaa sinäkö se oot, ku terrorisoit tätä palstaa tyhmyydellä.

      • koko.ajan

        Minä, millä tyhmyydellä, kai siitäkin voi keskustella.

        Nasselle on aina annettu mahdollisuus tuoda esiin validit argumentit asioista.

        Mitä mun pitäisi lukea, Verkkouutisia, vai?


    • Trimbugeu9A5

      Miksi totuudenpuhujaa aina laitetaan.

    • JaksujaSulle

      ''Järjestän palstalle toinen toistaan parempia keskustelun avauksia''
      Ja se on toki huomattu mutta sinulla on vaan väärä kohderyhmä, katsos kun valtaosa palstan populasta on ajattelemaan kykeneviä ihmisiä eikä sinun juttusi silloin vaan natsaa.
      Ymmärrän toki tuskasi, sillä eihän tuo aivoton tiltukaksikko millään riitä boostaamaan kaltaisesi ajatusten Tonavan herkkää egoa.

      Mikä siinä on ettei osata keskustella?

    • @sisällöntuottaja ,

      Tiedän täsmälleen mitä tarkoitat, koska omat avaukseni saavat myös joka kerta saman kiljukuoron ääneen. Se on kuin heittäisi helmiä sioille joka kerta.

      Huomioi kuitenkin se, että suurin osa kansasta uskoo lähes kaiken lukemansa, kunhan sen on kirjoittanut joku "toimittaja" meidän sijastamme. Painettu sana (paperilla tai netissä) uppoaa porukkaan, kuin kova pökäle vetelään paskaan.

      Mitä sitten tulee näiden "kommenttien" tasoon, niin sehän vain todistaa sen, että kun ei kykene argumentoimaan asiaansa koherentisti, niin sitten on pakko alkaa ilkkua ja kirkua, kuin vajaaälyinen apinalauma.

      • FuckRussia

        Valehtelu alkaa siitä kun ryssä tai ryssän tiltu avaa suunsa tai nakuttaa näppäimistöään.

        Ryssän kanssa EI KUKAAN ole samaa mieltä YHTÄÄN MISTÄÄN :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6566
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      100
      5471
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3441
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      258
      3376
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2418
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1816
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1754
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe