Kuolemantuomio takaisin Suomeen

Jos murhatuomiosta vapatunut tekee uudestaan murhan, niin miksi taas vuosiksi huoleton täysylöspito? Ehkä uskovaiset vaativat, vaikki itse ihannoivat uhrimurhaa, vaikkakin satua.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jokaisen pää pölkylle joka aiheuttaa toisen kuoleman, vaikka kyseessä oli ollut "vain" kuolemantuottamus tai joku muu vesitystuomio. Periaatteena henki hengestä niin kuin täällä joskus on ollutkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Murey kirjoitti:

Jos murhatuomiosta vapatunut tekee uudestaan murhan, niin miksi taas vuosiksi huoleton täysylöspito? Ehkä uskovaiset vaativat, vaikki itse ihannoivat uhrimurhaa, vaikkakin satua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu