Kieltääkö lestauskonto ostamasta...

...seksinuken ,johon voi tyhjentää kassit?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kysy kempeleen lahkosaarnaaja Sipilältä.

Äänestä
  • Evankelisluterilaisen kirkon ongelma. Kysykää piispoilta, he kertovat mitä teidän pitää tehdä. Lestaadiolaiset ja paavoruotsalais-heränneet kuuluvan evankelisluterilaisiin.
    Voitte ongelmaanne kysellä myös helluntalaisilta ja vapaakirkkolaisilt, vaikka nämä eivät kuulukaan evankelisluterilaisiin!

    Äänestä

Seksinukke nimeltä Kassi-Alma.

Äänestä

Lesta meni lääkäriin, kun jalka katkes, lääkäri totesi että kyllä tähän apu
löytyy, pannaan lasta.

Äänestä

tarvita uskontoa sen voi kieltää muutenkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KiinnostunutNukeista kirjoitti:

...seksinuken ,johon voi tyhjentää kassit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu