Ja kaikkea muuta kivaa kanavallamme
https://www.youtube.com/channel/UCpWbLgpwgsp7U0cLxtrvr2Q/videos
Corvette, Plymouth Fury, Bobcat
13
219
Vastaukset
- ghkhjfkd
Paljoko Youtube maksaa sulle vuodessa kun saat katsojalukuja kanavallesi? Elääkö sillä?
- safdlf
Hieno corvette
Kiitos. Haaveeksi muodostui jo 70-luvun lopulla kun ajokortin sain ja näin V8 magazinessa ekan kerran kuvia Corvetesta. Meni aika kauan että haave toteutui eli 2012
- siisti.vehe
Onko Plymouth kesällä ajossa?
Että_silleen kirjoitti:
No riittää tuossa Plymouth Fyryssä lämpöä ajella talvellakin. Että silleen.
On sillä vaimo joskus ajanu talvellakin. Täytyypä kysyä tarkeniko. Nyt en kehtaa kun on nukkumassa.
SagittariusM-61 kirjoitti:
On sillä vaimo joskus ajanu talvellakin. Täytyypä kysyä tarkeniko. Nyt en kehtaa kun on nukkumassa.
No tuo Fyry on samanlainen kun Dodge kromilistat ja maski erilainen. Kun siihen laittoi talveksi 92 termostaatin ja keulapeiton lämpesi se nopeasti pienessäkin ajossa. Lukkoperän vaihdoin tuohon Dodgeen . Että silleen.
Että_silleen kirjoitti:
No tuo Fyry on samanlainen kun Dodge kromilistat ja maski erilainen. Kun siihen laittoi talveksi 92 termostaatin ja keulapeiton lämpesi se nopeasti pienessäkin ajossa. Lukkoperän vaihdoin tuohon Dodgeen . Että silleen.
Dodge ilmeisesti ympärivuotisessa ajossa. Ei kovinkaan usein nää vanhempia jenkkiautoja talviajossa. Muistan kyllä jutun tyypistä joka ajoi Corvetella talvellakin. Siitä ei kovinkaan monta vuotta ole.
Kun näette minun ajavan Corvetella tiedätte, minun voittaneen Lotossa suuren summan rahaa.
Toisena autona toimii Cadillac sedan versio johon mahtuu 4 henkilöä sisään istumaan herroiksi
Ihmettelen USA ihmisiä, kun he ostelee noita ulkomaalaisia autoja, kun heillä itsellään maailman
parhaat autot,
Myös Ford/Lincoln tuo markkinoille hyviä autoja , joista Mustang on koko maailamassa tuttu.- kjdsfhskh
No voisithan sä ostaa odotellessa käytetyn, niin pääset kuitenkin merkkiin kiinni. Uusi Corvette Suomessa veroineen on varmaan jotain vähän yli 200.000€.
C4 koppaisia käytettyjä saa nettiautosta kuitenkin alimmillaan jopa alle 8000€ alkaen.
8000-15.000€ välillä on jo kymmenittäin valinnanvaraa.
Itselläni on Chevy Van LX, 6,5 Diesel. Se niinsanottu "uusikoppainen". Ajan Vaniä vain kesäajossa koska uutta ei voisi enää ostaa. Pitää käyttää hyvin sitä minkä on joskus irti saanut. C4 malliin pääsee omistajaksi tosiaan kohtuullisella rahalla. Käyttökulut on sitten eri asia mutta yleensä jenkkiautoharrastajat osannee autonsa itse korjata. Vakuutusmaksutkin yllättäen halpeni puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2962666- 1981021
- 62845
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti143787- 59682
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18581- 51555
- 41555
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504
