...ei halua soten toteutuvan. Se tietää sitä, että hallitsematon yksityistäminen jatkuu eikä valinnanvapautta ole tulossa.
Keskustan ajamassa mallissahan ihminen voisi valita mihin hoitopaikkaan hän menee ja hinta olisi sama.
Äänestän "luottamuslausetta" keskustalle seuraavissa vaaleissa.
Keskustan ajamassa mallissahan ihminen voisi valita mihin hoitopaikkaan hän menee ja hinta olisi sama.
Äänestän "luottamuslausetta" keskustalle seuraavissa vaaleissa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miten vihervasemmistoa voisi äänestää kun ne haluaa, että sote uudistusta ei tehdä, vaan pitäisi vain jatkaa tällä entisellä, huonolla mallilla?
Voiko asian nuinki kääntää päälaelensa, voi kyllä näköhjän! Eikö tämä sote nimenomhan ollu yksityistämisoperaatio? Turhaan pankkiholveja suurentavat veroparatiisisaarilla, sote onneksi kaatuu kalkkiviivoilla. Dat lea buorre! 👏
Siis demarit kääntää asian niin, että SOTE uudistus on yksityistänyt esim, vanhustenhoitoja vaikka sitä ei ole vielä olemassa?
Nämä oikeistopuolueet (kepu, kok) poikkeavat toisistaan aikalailla. Toisesta tulee mieleen ikääntynyt naisopettaja (konservatiivi, rehti) toisesta taas käytettyjen autojen kauppias?😁
lakiin lisättävä että kuntien , ja valtion tulee järjestää . laadukas vanhusten palvelut, koska eivät näytä kauaa hengissä pysyvän. yksityisten "laadukkaissa hoito kodeissa".
Kuulemma jotkut yrittävät jarruttaa sotea ja näitä veroparatiisifrmoja. He ovat niitä arjen sankareita!