vanhuksett

mistä kuortane ostaa vanhusten ja päiväkoti toiminnan? tuli mieleen kun lehdestä alavudesta luin
10438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuusiolinna hoitaa homman Attenron kans kunhan saarahan Artun palaveluasuntojen hyvällä voitolla rakentama Kuismankartano valamihiksi.

Äänestä
  • Kyllä tää ehkä jotain voita saattais kaivata

    Äänestä

Kuismankartanoa rakennuttaa kyllä Vanhustenkoti ry, eikä Arttun asunnot.

Äänestä
  • Okei käy pysähdytään sitte siinä

    Äänestä

Pörssiyhtiö huolehtii vanhuksista Kuortaneellakin.

Äänestä
  • Itse en sitä muista mutta vanhemat kertoivat. Ja siis mua jännittää mulla kädet hikoo täällä. Paljon on varmaan ollu kängiä tätä suunnittelemassa että varmaan hyvu tulee ja näyttää auttavan. Niitä on tosi monta

    Äänestä

Entäs Kanervakoti? Kunnan vai yksityisen?

Äänestä

Vanhusten hoidolla ei oo kiirettä. Siellä ne Ähtäri on säilös. Ensin pitää rakentaa potkupallohalli, asunnot ja luakat lukioon seinäjoen potkupallopojille. Jos rahaa löytyy maailmalta, niin sitten vasta kuurtanehelle elämänsä veroja maksaneille rakennetahan vanhainkoti.

Äänestä

Eikös se mene valittajien piikkiin,kun siirtyi ainakin vuodella????

Äänestä
  • Robotit hoitaa kun vähän nuoremmat olemme siinä pisteessä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kfr kirjoitti:

mistä kuortane ostaa vanhusten ja päiväkoti toiminnan? tuli mieleen kun lehdestä alavudesta luin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu