SDP varastaa Perussuomalaisten aloitteet!

Sanna Marin allekirjoitti ensimmäisenä välikysymyksen vanhustenhoidosta, kun Rinne oli poissa.
Hän myös kuten moni muu kannatti vanhusvaltuutetun viran perustamista.
Demarit eivät näköjään osaa etukäteen reagoida, kun Perussuomalaiset jo asiaa aiemmin esittivät.
Näköjään plagiointi ei ole demareilta kielletty? Häpeäisit SDP ja muu oppositio.

Perussuomalaiset esittivät välikysymystä hallitukselle turvallisuudesta ennen Oulun tapahtumia.
Demarit eikä muukaan oppositio siihen yhtynyt. Oulun tapahtumien jälkeen huuto oli kova.

On kummallista, ettei SDP:n edustajat eikä muukaan oppositio ole valinnut edustaji eduskuntaan, jotka osaisivat ajatella omilla aivoillaan ja tehdä tai edes yhtyä aloitteisiin, jotka heille tuodaan.
Muutaman hetken kuluttua aivan pokkana ne tuodaan eduskuntaan omina. Hävetkää jos osaatte.

Äänestäjillä on nyt mahdollisuus vaihtaa edustajatsellaisiin, jotka ajavat suomalaisten asioita!
Toki aina voi äänestää vuoden suomenruotsalaista Li Anderssonin porukkaa, mikäli heidän etunsa on lähellä sydäntä.

15

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiantuntijuus

      Sanna Maduro eka allekirjoittaja ylivoimaisen asiantuntijuudensa vuoksi.
      Tampereella vastikään äänesti hoitajamaarän vähentämisen puolesta.

    • Ääniälissää

      Kiitoksia äänestysvinkistä !

    • qåaäzm

      Tanskassa tämä näkyy erityisesti. Siellä demarit varastivat isänmaallisten idean maahanmuuttoasiassa. Milloin täällä? Veikkaan että ei milloinkaan.

      • Olihan SDP heti kun Oulun tapahtumat tuli esiin jämäkästi puuttumassa maahanmuuttoon.
        Sanna Marin on vaalikoneessa 2015 vaatinut lisää maahanmuuttajia.
        Demari on koijar, joka hiihtää persun avaamia latuja ja huutaa maalissa minä nää tein.


      • qåaäzm
        Perusnuori kirjoitti:

        Olihan SDP heti kun Oulun tapahtumat tuli esiin jämäkästi puuttumassa maahanmuuttoon.
        Sanna Marin on vaalikoneessa 2015 vaatinut lisää maahanmuuttajia.
        Demari on koijar, joka hiihtää persun avaamia latuja ja huutaa maalissa minä nää tein.

        Nyt vaalien alla voidaan kuulla jopa hyvältä kuulostavia kommentteja demareilta liittyen maahanmuuttoon, mutta vain vaalien alla. Persujen pelko voittaa kaikki muut pelot. Sama, hurjempi matutus jatkuu vaalien jälkeen kun demarit ottavat ohjakset yhdessä vihreiden sekä vasemmistoliiton kanssa. Tämän saamme nähdä. Laittakaa merkille tämä. Toivon aina olevani skenaarioissani väärässä, mutta mikään ei viittaa siihen.


    • totuuuus

      Niinhän se Jutta Urpilainenkin varasti lauseen, maassa maan tavalla. Varastettu lause kylläkin osottaui fiaskoksi tuon huijjarin osalta.

    • No juu demarit on oma lukunsa mut kylöä persutkin sai olla ihan hiljaa kun jakku kääntyy aika nopeesti kuten hallituskauden alussa ja vähän muutenkin on sattunut vai muistaako kukaan että olisivat mamuille ja varsinkin kreikka rahoitusta kieltäneet

    • Hoitotyöläinen

      SDP puuttuu aina jämäkästi asioihin kuten nyt tämä suunniteltu bensiiniin myyntikielto duunarien vanhoihin polttomoottorisiin henkilöautoihin. Rikkaat ajelevat uusilla edullisilla sähkö- ja plug- in hybridellä, mutta työläinen joutuu tyytymään käytetyillä koslilla ajeluun. Nyt työväenpuolue yrittää kieltää sen.

      Kukaan porvari ei olisi uskaltanut esittää työläisille tällaista pakottamista esi-isien tyyliseen polkupyöräilyyn. SDP:n Sanna Marin jämäkästi uskalsi näyttää haalariporukalle kaapin paikan.

      Yhtä jämäkästi hän muutama kuukausi sitten vaati Tampereella hoitajamitoituksen pienentämistä hoivakodeissa kuin nyt Arkadianmäellä
      vaatii mitoituksen suurentamista.

      • Demarit haluavat, että ensiksi sähkäautot tulevat työsuhdeautoiksi. Harva duunari saa työsuhdeauton. Autoilijan on ehdottomasti äänestettävä Perussuomalaisia, jotta voitte vastaisuudessakin autoilla edullisesti.


    • Kukaan viisas ei äänestä SDP:tä, Vihreitä tai Vasemmistoliittoa sillä ihmiset haluavat ajaa autoillaan.

      • Kis995

        Tai jotka eivät halua lisää rikastuttajia tänne tai lisää valtio velkaa.

        http://velkakello.fi/

        Huomatkaa oma osanne velasta.


    • fakta.tieto

      sosialistithan on rottia ja rosvoja

    • Demareita, Vihreitä eikä Vasemmistoliittoa ei voi kukaan mies äänestää.
      Ainakaan mies, joka syö lihaa ja ajaa autoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3218
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2677
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      16
      2460
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe