Nasta paahtoleivässä!

Katsokaa tuotakin epärehellistä pelleä! Sattuu ja tapahtuu yhdelle ihmiselle aina kaikkea!
https://www.youtube.com/watch?v=GovvIfgn9AU
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei ole uskottavaa, että täysin ulkopuolinen esine olisi voitu painaa automatisoidussa prosessissa keskelle viipaleita ennen pussitusta.

Eli tuo ukko eukkoineen on pelkkä roskanpuhuja, joka on lavastanut koko jutun. Ei ole todellakaan ensimmäinen kerta kun tuo valehtelee ja yrittää mustamaalata muita tahoja. On menettänyt täysin uskottavuutensa!

Motiivinsakin kertoi videolla, eli "boikotoimansa" Fazerin mollaaminen.

Äänestä

  • Onhan se täysin selvää, että Fazerin linjalla ei kukaan voisi pystyä moiseen sabotointiin, saati että se nimenomainen nasta sattuisi itsensä Suuren Johtajan paahtoleipäpalaan, eikä kenenkään muun!

    Äänestä

  • tää suuri AY-johtaja tekisi heti YLEISLAKon ja mensi työt taas sadoilta.
    eroa AY-liitoista, koska ne on "nastoja juttuja" - tuntuu siltä kun istun
    työtuoliin: pyllyä pakottaa.

    Äänestä

Ei ihme että lastensuojelu joutuu olemaan yhteyksissä alvariinsa :-(

Äänestä
  • Eivät tietenkään pidä edes mahdollisena, että poika olisi jäynän vuoksi nastan leipään laittanut, mihin en itse edes usko. Marcon omaa lavastusta koko juttu.

    Äänestä

  • no lastensuojelu veisi pyödalta, nastat, tietokoneen ja sen työpyödänkin. Lasta sensijaan ei autettaisi. Sosiaalitäti kun tarvisi nastoja ja työpyötää, sopiva löytyi lapsen kotoa = kan(s)allistetaan omaisuus

    Äänestä

Kuinka se neulat ranskalaisissa case etenee,
onko kellään tietoa?

Äänestä

Melkoinen sattuma, että ainoa Fazerin paahtoleivistä milloinkaan löydetty vaarallinen nasta osui juuri Marco de Witin paahtoleipään!

Äänestä
  • Vankilaan tuo äijä kuuluisi!

    Äänestä

Sipilä care

Äänestä

Polpon tietokoneet laskevat tarkkaan minkä leivän juuri suuri johtaja syö. Ei luulisi olevan edes vaikeaa PolPon tietokoneilla.

Äänestä

Nötköttisäilykepurkista löytyi valkokarvainen sian korvanpalanen.

Yrjösimme kaikki.

Kaikkea pj**kaa meille syötetäänkin!

(ps. oli säilyvänä mökkiruokana)

Äänestä
  • No olettepa herkkiä! Siankorvat ovat koirien suurta herkkua!

    Äänestä

  • Marco de Witt on sentään filosofian maisteri. Ei ihme että kaikkea löytyy sieltä sun täältä. Odotamme innolla, koska nasta löytyy Marcon takapuolesta, sillä joku poliittinen vastustaja laittaa nastan Marcon lepotuolille!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KukaTuotakinUskoo kirjoitti:

Katsokaa tuotakin epärehellistä pelleä! Sattuu ja tapahtuu yhdelle ihmiselle aina kaikkea!
https://www.youtube.com/watch?v=GovvIfgn9AU

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu