Meinaan lomatonnin pelaajia porukka peleissä. Eihän sillä saa mitään ku moneen osaan jaetaan ja vaik ei jaettaiskaan niin voittajat on harvassa. Täyttä kusetusta, mut lotto tytöllä hyvät munkit.
__Löytyykö Urpoja____
7
81
Vastaukset
- kjhgvkh
No oot kyl oikees ei porukalla kantsi ! ... muuta ku lähtee por...... lomalle !
- voiluojasentään
Kioskin täti kertoi että veikkaus on sanonut etttä lomatonnipeli pitää laittaa porukkapeleihin mukaan.
Lomatonni/kaikki tai ei mitään onkohan maailman huonoimmat pelit- vanhalomatonnimies
Mä oon saanu ite Lomatonnin kaupungin "kiinni" laskujeni mukaan 7 kertaa ja yleensä pelaan 2 :lla samalla rivillä (mut en sitä teille paljasta) eli kypä tulee pelkällä kaupunki-oikein tuloksella (10 x panos) mut en oo saanu vielä nk. täys-osumaa ... mahdollisuus on 1/6000, eli parempi ku monissa muissa peleis !
- eivoitavalmisporukka
Jos ostelee valmisporukoita, niin niihin tungetaan joukkoon tiesmitä muita rahankeräyksiä vaan. Ei niillä valmisporukoilla muutenkaan mitään voita, täytyy tehdä itse.
- VinkkiVeikko
Veikkauksen sovelluksessa teen porukoita ja vinkkinä muillekin tekijöille ensin pääpeliä 20 riviä tai niin iso systeemi ku viiteenkymppiin saa kaikilla plussilla ym... Sitten jokeria niin paljon että tulee suunnilleen 50€ summa täyteen ja jako 50 osaan eli osuuden hinta on n1€. Tällä konstilla voittaa aina nimittäin veikkauksen peleissä on voittoa yli 99.9% pelaajia myös pienin häviö, Itekseen jos omaa riviä pelaa silloin ei mitään Jokereita ym kannata pelata lainkaan.
- jopassattui
Kohdennettiinko voitto muualta muuttaneen kauppiaan kivijalka kaupan lottopisteeseen? Mustafa saa mainosta liikkeelleen ja kautta aikain suurin voitto suvaitsevaisuuden julistamiseksi mahdollisesti muualta muuttaneelle.
Mustafan tyttärellä on kuulemma aavistus siitä kenelle myi lottorivin?- veikkaus-iloa-elämään
Kahlannut tuhat määrin "satunnaisia" arvontoja osalistumatta eikä kohdentaminen kuulosta vitsiltä silti vaikka satatuhat määräisesti muuten vaan selannut satunnaisialukuja on jätetty päätelmästä sillä, osalistumatta voitto % on ilahduttavaa. Joskus arpovat muutoin maalaavat rivin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831429Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä671225Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2011199Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2141184Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121049Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä104999Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍134916Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65913Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123798- 77765