https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005996187.html Turha on yrittää voittoa veikkauskortin kanssa. Tässähän se taas nähtiin. Ingognitona vaan pelaamaan. Eikä r kioskilla vaan marketissa.
Ilman veikkauskorttia kannattaa ilmeisesti
20
3701
Vastaukset
- da-daa
Kyllä, näinhän kävi myös Loimaan suurvoitossa ja tullee käymään myös seuraavan suurvoiton kohdalla aikaisintaan vuoden kuluttua.
- fakewinnernews
15,5 miljoonan "voittaja" ei käyttänyt veikkorttia, koska on kuulemma aina haaveillut voittokahveista kabinetissa.
IL kommenteissa yhtiön väki riemuitsee ja vilpittömästi onnittelee, ja Is ei tietenkään anna kommentoida keksityn oloista tarinaa.
Sallikaa mun nauraa- Lotto_telakalle
Täytyyhän voittaja löytää Loton uskottavuudenkin vuoksi. Mitähän tapahtuisi Kuningas Lotolle jos yli puolen vuoden verran ei päävoittoa tulisi. Veikkauksen suosituin peli olisi poissa kuvioista :D
- beethooven
Mä olen aina sanonut että kyllä mun kirppis ym. kasseihin mahtuu hyvin tommoiset vaikka 90.000.000:-euroa cashina. No problem. Ilman mitään pilipali kortteja sun muita. Turvamiehetkin ovat omasta takaa. Heh.
- konekoteki
"ostin kupongin sitten myöhemmin kauppareissulla" olisko kone arponut numerot?
- havainto
Kyllä, Jokereista 2 miljoonaa ilman korttia pelanneelle. Loton 6 1 tuloksista 6 kpl oli pelattu kivijalassa ja vain 1 kpl netissä.
- pelitapa
Enemmän kiinnostaa pelitapa, ruksiko ihan ite rivinsä ja montako riviä teki esim..
- Pahanrahantekijä
En ole pelannut aikoihin mitään tunnistautuneena (lotto, viking, eurojackpot, keno, synttärit, peliautomaatit) enkä voita mitään.
Suurin voitto kymmenen vuoden aikana 100 euroa peliautomaatista ja se on mennyt Veikkauksen peleihin tuhatkertaisesti takaisin.
En voittanut tunnistautuneena nettipelaajana vaan edellisten lisäksi hävisin tolkuttomasti poreisiin, sykkeisiin, nettiarpoihin jne.
Parasta ja rikkainta aikaa elämässä oli kun oli vain pari riviä lottoa eikä muuta. Veikkauksen pelit eivät ole tuoneet mitään hyvää elämään enkä tunne ketään, joiden elämään olisi tuonut. - enaugh
veikkaus kyttää ja kyykyttää. Strategiat on paljastuneet. tarkistakaa hyvaät ihmiset te jotka pelaatte veikkauskortilla, mikä on oma palautusprosentti.
En enää pelaa koritlla, enkä juurikaan veikkauksen pelejä. Vaihtoehtoja riittää - einettiveikataenää
Pari vuotta seurasin voittoprosentteja: lotto, keno, eurojackpot, vikinglotto, nettiarvat, pore, syke....
Tonneja meni, parhaat palautusprosentit 40 %, noissa kerran viikossa peleissä pääasiassa 0 %. Mitä enemmän pelasin, sitä enemmän hävisin. Edes satasten voittoja ei lainkaan. - chosenbeforehandmaybe
Päävoittoja näyttää tulevan max kerran vuodessa, joten eipä tuolla väliä näytä olevan.
- tekoäly
Samat koneet kaikissa myyntipisteissä, ajalla eikä paikalla ei väliä.
- veikkausvoittaaaina
Ainut vaan että jos Veikkaus jää joskus vilpistä kiinni, korvauksia voivat hakea vain tunnistautuneet pelaajat. Tosin kun Veikkauksen ehdot on hyväksynyt, siellä on varmaan kohta, jossa hyväksytään se, että Veikkaus ei ikinä, missään tilanteessa, joudu vastaamaan yhtään mitään, vaikka analytiikkaa, tietojärjestelmiä, evästeitä, kuvantunnistusta tai muuta olisi väärin omaksi eduksi käytetty.
- Slsslsls
Veikkauksen pikkupräntissähän lukee että veikkaus voi yksipuolisesti perua pelitapahtuman... jos vaikka aattuia tulemaan vahingoassa suurvoitto.. nää ehdot tosin löytyy aika monen klikkaukaen päästä..
Joskus ebimgossa esim pelit saattaa kadota... jos ootte huomanneet.- Arvaamaton-Veikko
Näin tapahtuessa tämä virallisesti valvottu nauhoite laitetaan pyörimään.
Veikkaus voi perua äkisti mitä tahansa toimintaansa liittyvää joka muuten on aikeissa irtisanoa jopa 400 työntekijäänsä.
Tiedä sitä sitten onko työntekijöiden vähennys pelaajien etu vai yhteiskunnalisten menojen. - ei-niin-vitsi
Täytyyhän jostain 5000 euron eläkkeisiin fyrkat saada :D
- SpedenSpelit
Sepeden aikaan oli Sapatti arpa jolloin voittaneen tilille tuli eläkettä muutaman vuoden ajan 10 000 mk (1600€) kuukaudessa <3<3<3 Nykyisin eläke otetaan sitte suoraan :D
- näinpä
Kuopiossa voittaa useimmin ja isoimmin vain ilman korttia kivijalassa pelaava, ei nettipelaajat. Nettipäävoittoja Suomessa saa näköjään vain Lotossa ei Ejpotissa.
- Anonyymi
minä voitin lotossa 2019 pieksämäellä 10 hengen porukassa 23.000 th eur
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
minä voitin lotossa 2019 pieksämäellä 10 hengen porukassa 23.000 th eur
siis 230.000 th eur
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1236059Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745532142Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk281398Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111263Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861133Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481025- 64991
- 65941
Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27928Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll59925