PERSUT on paras puolue !

Ääni-persuille

Perussuomalaiset ajaa Suomen asioita.
Kaikki muut puolueet ovat tekemässä Suomesta EU liittovaltiota , ja musulandiaa.

34

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehroton

      Äänestän Perussuomalaasia, son varma.

      • äänestän.ske

        haluaako persut eu eroa?..sieltähän niitä matuja suomeen vapaasti tulee.


      • Vähäiset on tiedot persuilla.


      • rterterterr
        äänestän.ske kirjoitti:

        haluaako persut eu eroa?..sieltähän niitä matuja suomeen vapaasti tulee.

        Mikä EU-maa muka on sellainen, jostya Suomeen tulee musuja? Tietääkseni kaikissa EU-maissa kristinusko on pääuskontona.

        Ja jos viittaat Ruotsin kautta tulleihin mamuihin, niin Suomella on ollut rajat auki muiden pohjoismaiden kanssa jo yli 50 vuotta, eikä sillä sitten taas ole mitään tekemistä EU-jäsenyyden kanssa.


      • qåaäzm
        rterterterr kirjoitti:

        Mikä EU-maa muka on sellainen, jostya Suomeen tulee musuja? Tietääkseni kaikissa EU-maissa kristinusko on pääuskontona.

        Ja jos viittaat Ruotsin kautta tulleihin mamuihin, niin Suomella on ollut rajat auki muiden pohjoismaiden kanssa jo yli 50 vuotta, eikä sillä sitten taas ole mitään tekemistä EU-jäsenyyden kanssa.

        Kristinuskoa romutetaan kovaa kyytiä ja tilalle otetaan islam.


      • Näin.on.asia
        rterterterr kirjoitti:

        Mikä EU-maa muka on sellainen, jostya Suomeen tulee musuja? Tietääkseni kaikissa EU-maissa kristinusko on pääuskontona.

        Ja jos viittaat Ruotsin kautta tulleihin mamuihin, niin Suomella on ollut rajat auki muiden pohjoismaiden kanssa jo yli 50 vuotta, eikä sillä sitten taas ole mitään tekemistä EU-jäsenyyden kanssa.

        Maarajat pohjoismaiden välillllä ovat olleet auki pohjoismaalaisille ihmisille.


    • plr

      Ai tarkoitatko takin kääntäjiä

      • Numero5

        Siniset oli takin kääntäjiä.


    • TurhaMainosJälleen

      Hän onkin Takinkääntäjien ehdokas!
      Vaalimainonta täällä jo alkanut aiemminkin..vaan Turhaan!
      Kepu kusettaa&Persut pettää ..Aina.

      • Numero6

        Ne oli Soinin persut ja ainoastaan sisäministerillä on oikeus laittaa rajat kiinni tai raja tarkastukset ja kuka silloin oli sisäministerinä no sehän oli kokoomuksen ehdokas


    • NoEnSano

      Kyllä se on niin nähty.Persujen ..sanonko mitkä!

    • Persut.is-best

      Persut on oikeesti paras ja Huhta saari on paras persu kansan edustaja!

    • röhröh

      PS = PerseSilmä

      Ainut asia mihin persut kykenee on äänestäjiensä päälle paskantaminen, se on jo nähty.
      Älä hyvä ihminen enää toista kertaa noita porvari sikoja äänestä.

      • RansuPoika

        Suomalaisessa politiikassa on käymässä niin että vaikka meillä näennäisesti on kymmenkunta vakavasti otettavaa vaihtoehtoa niin todellisuudessa niitä ei ole kuin kourallinen ja kun mennään aivan perimmäisten kysymysten ääreen niin vaihtoehdot ovat vain Persut vastaan Muut.

        Tämä ihan siitä yksinkertaisesta syytä, että mikään muu puolue ei ole sanonut, että ajaisi ensisijaisesti suomalaisten etuja!

        Persujen kohdalla tilanne on että kaikissa asioissa (pakolaiset, ilmasto, työllisyys, jne) ratkaisut haetaan ensisijaisesti ajatellen suomalaisten etua kokonaisvaltaisesti. Esim. eivät persut ole kieltäytyneet auttamasta hädässä olevia vaan hehän ovat puhuneet haittamaahanmuuton aiheuttamista ongelmista ja sen kitkemisestä. Ilmaston suhteen pitää olla realisti, ei tätä ratkaista täällä suomessa vaan globaalisti. Olisi aivan järjetöntä kurittaa suomalaisia ”liikaa” koska vaikutus parhaimmillaankin olisi vain ”kärpäsen paska” valtameressä. Ymmärrän että vastapuolella nämä ymmärretään tahallaan väärin ja sillä koitetaan provosoida ihmisiä persuja vastaan!

        Eli, kyllä totuus kevään vaaleissa tulee olemaan Persut vastaan Muut. Jos et äänestä Persuja niin on aivan sama, ketä äänestät, sillä silloin äänesi ei mene kokonaisuudessaan sinun tai edes suomalaisten hyväksi – Näin se nyt vaan on!


    • HassujaNuoPersut

      Kun Jussi kusee silmään, persu kuvittelee näkevänsä asiat kirkkaammin.

    • Nippa75

      Totta persut on paras puolue jota kannattaa äänestää.

      Ja tässä on jussi halla ahon viesti suomalaisille.

      https://youtu.be/_MO6TGeQDqk

      https://twitter.com/persut/status/1094637638840184832?s=20

      Tämänkin kommentin alle varmaan tulee suvakki trollit tai sitten tavalliset trollit niin ottakaa selvää asioista.

      Asia 1:,siniset oli takin kääntäjiä.

      Asia 2: 2015 vuoden matu vyöryn olisi pystynyt pysäyttämään vain sisäministeri jolla on valtaa laittaa rajat kiinni tai välillisesti tarkastuksiin ja kuka silloin oli sisäministerinä no sehän oli kokoomuksen ehdokas.

      Asia3: Nykyisillä perussuomalaisilla ei mitään tekemistä takin käännön kanssa.

      Asia 4: suvakit kenen te luulette pitävän teistä huolta kun olette vanhoja ja elätte todennäköisesti Suomessa joka on kalifaatti??

      • "suvakit kenen te luulette pitävän teistä huolta kun olette vanhoja ja elätte todennäköisesti Suomessa joka on kalifaatti?? "

        Ei pidä paikkaansa millään mittapuulla. Toisaalta jos ei tarvitse todisteita esittää niin voi väittää vaikka mitä.


      • pesinlikka

        suoraa puhetta Jussi-Halla-Aholta

        noin se on


    • Suomi_takas

      Suomen kansallisomaisuus takas ja Suomi takas, vain persut voi pelastaa Suomen.

      • helsinginvihreä

        No ei todellakaan. Mä ainaskin äänestän vihreitä!


      • Sinileväkin_on_vihreää
        helsinginvihreä kirjoitti:

        No ei todellakaan. Mä ainaskin äänestän vihreitä!

        Ei ne ole enään mitään vihreitä.


    • itsesipäsvaatetat

      Meillähän on ihan kantasuomalaisissa esimerkiksi sellaista porukkaa, joka vuokraa työvoimaa ja jättää töiden päätyttyä palkat vain maksamatta: joten sinänsä ei ole ihme, että täältäkin löytyy sakkia, joka yrittää kampittaa suomen asioita ajavaa puoluetta.

    • Perusta

      Tulevalla vaalikaudella hoidetaan maahanmuutto . Muut teemat jätetään vähemmälle. Sieltä saadaan rahat vanhuksille ja muuhun puutteeseen. Taas seuraavalla vaalikaudella hoidetaan näitä rutiinihommia. Siksi perussuomalaiset. Helppoa eikö totta!

      • " Muut teemat jätetään vähemmälle. Sieltä saadaan rahat vanhuksille ja muuhun puutteeseen."

        Eikä saada koska persujen mukaan mennään Japanin malliin missä vanhukset tekevät rikoksia päästäkseen vankilaan.


    • realismi______

      Sanokaapa rehellisesti mikä muu puolue ajaa suomalaisten etuja ensin eikä kasvottomien markkinavoimien?

      • Demarit, vasemmistoliitto, vihreät, piraatit.


      • RansuPoika
        Liberaali kirjoitti:

        Demarit, vasemmistoliitto, vihreät, piraatit.

        Nyt et tainnut ymmärtää kysymystä!


      • laivaavähänvasemmalle

        Nähdäkseni liberaali vastasi kysymykseesi hyvin asiallisesti vaikka en mielipidettä vihreistä jaa hänen kanssaan.


      • Khgy

        Kyllä 1970 luvulla oli ihana kävellä helsingissä,puhtaassa suomalaisessa kaupungissa. Nyt on kuin kävelisi jossain arabi kaupungissa....5 kertaa pv. Kuuluva ulina vaan puuttuu


      • Ooijjd
        Khgy kirjoitti:

        Kyllä 1970 luvulla oli ihana kävellä helsingissä,puhtaassa suomalaisessa kaupungissa. Nyt on kuin kävelisi jossain arabi kaupungissa....5 kertaa pv. Kuuluva ulina vaan puuttuu

        Kyllä se mölinä 5x päivässä vielä tulee


      • noista
        Liberaali kirjoitti:

        Demarit, vasemmistoliitto, vihreät, piraatit.

        ei mikään, kaikki vajakkisuvakkeja.


    • niin-on

      PERSUT on oikein hyvä-parempi ja kaikkein paras.

      siispä kaikki..pian pääsette .ÄÄNESTÄMÄÄN PERSUJA. aiva ihanaa,lystiä ja mukavaa. NAUTITAAN.

      ei jytkytetä enää, ollaan vain kuin ei oltaiskaan, silti todella PARAS.

    • Eroaako Perussuomalaiset jollakin merkittävällä tavalla esimerkiksi nykyisistä hallituspuolueista tai heidän toimistaan? Yritin nimittäin jossakin toisessa ketjussa kysellä, mitä perussuomalaisten kannattajat uskoisivat heidän tekevän, jos heillä olisi valta, ja ainakaan vastanneet eivät uskoneet tapahtuvan juuri mitään. Vähän kiristystä maahanmuuttopolitiikkaan, muutoin ennallaan.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      152
      2954
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      368
      2050
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      41
      1805
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      37
      1772
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1421
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1221
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1173
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      328
      975
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      110
      948
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      792
    Aihe