Tuulivoima: Iso huijaus (Ranska)

viisaudeksi

https://www.youtube.com/watch?v=piDZBljbHls&t=303s

Kannattaa katsoa. Myös Ranskassa maaseudun asukkaant kärsivät tuulivoimaloista. Itseä noissa näkymissä puistattaa mm. kuinka vastenmielisen näköisiä tuulivoimalat ovat lähellä asutusta.

Maailma on samanlainen kaikkialla: Ranskassakin tuulivoimafirmat ovat yrittäneet lahjoa lähiasukkaita, uhkaillakin.

Videolla joku kertoo, että kiinteistön arvosta putoaa 40 %, kun maisemassa on näkyvissä tuulivoimaloita.

6

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisaudeksi

      Jännä, miten tällä videolla esiintyy eräs tietty valtio. Kuuntele tarkasti ja bongaa!

    • Todellahuolestunut
      • viisaudeksi

        Varmaan helikoptereilla. Mutta ne metsäpalot, jotka tuulivoimaloista syttyvät eivät sitten hevillä taltukaan 30 asteen helteillä. Kalifornian paloissa on verrokkia.


    • viisaudeksi
    • Anonyymi

      Kalajokilaaksoon rakennetaan 600 teollisuustuulivoimalaa pelloille, metsiin ja pihoille ensi kesän aikana!!

      Elämänedellytykset on viety. Myllyt ovat 2 kertaa niin isoja kuin Keski-Euroopassa käytetyt!

      Massamuutto stadiin alkaa!

    • Anonyymi

      Tuulivoima on huijausta. Jokainen täysijärkinen näkee että ei suomen tuulet pyöritä noita 300 m korkeita järkäleitä. Niissä ei ole generaattoreita vaan moottorit. Aamulla aikaisin sähkölaitoksella klikataan kytkin on asentoon ja myllyt alkaa pyörimään. Kaiken syynä on lehmänkaupat jonka mukaan Puken mielestä oli korkea aika rakentaa maaseudullekin jotain helvtin kallista, ihan mitä vaan, kunhan vaan näyttää kalliilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      116
      9889
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4992
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4812
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      7
      3280
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2471
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1720
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1516
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      54
      1501
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1434
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1351
    Aihe