Söin viikonloppuna kuningasrapua. Oli erinomaista jatkossa valitsen kuningasravun hummerin sijasta maun ja ekologisuuden vuoksi. Huomasin, että kuningasrapu ja hummeri ovat epäpuhtaita eläimiä koska niillä ei ole suomuja ja eviä.
Miksi jumala on luonut hyvänmakuisia epäpuhtaita eläimiä? Vastaus on ilmeinen, jumala ei ole luonut mitään vaan ravut ovat evoluution tulosta ja vuohipaimenten impotentti jumala ei voi muuta kuin kieltää niiden syönnin.
Jos jumala olisi vähääkään kaikkivaltias niin hän olisi luonut epäpuhtaista eläimistä pahan makuisia tai peräti myrkyllisiä (kuten eräs hedelmäpuu). Viimeistään hän olisi voinut hävittää epäpuhtaat eläimet tulvassa. Mutta eipä onnistunut. Tämä osoittaa sen, ettei jumala ole luonut mitään.
Miksi jumala loi epäpuhtaat eläimet?
Edurrksaadrk
4
58
Vastaukset
- olisko
..mutta jos se tulva sattui just Sunnuntaina! Silloinhan jumala lepäsi punaviivipöhnässä,eikä saanut/voinut/pystynyt tekemään töitä!
Monet ihmiset ovat sairastuneet, koska ovat syöneet eläimiä, jotka Jumala on luokitellut saastaisiksi.
Jumala on luonut kaikki eläimet, mutta kaikki eläimet eivät ole tarkoitettu ihmisen ravinnoksi.- Zkdekeioas
”jotka Jumala on luokitellut saastaisiksi.”
Jotka jumala on luonut saastaisiksi (jos olisi kaikkivaltias).
Nyt on vain luokitellut koska ei pysty luomaan mitään.
Kiitos kun vahvistit aloituksen väitteen. Näin sw luominen kaatuu taas
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510