Olli ja Matti ovat poissa.
Kaksi Suomen parasta laulajaa kuollut
Pavarotit
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Muisto vain jää, lauloi Marstio.
Mallia otti. Olli ja Matti.
Tuota noin, no lauluääneltään saman kaltaista, ehkä enemmän näin...
Eiköhän tuo Ollin musiikki kuitenkin viihdytä ihmisiä hurjan paljon kauemmin, kuin nykyajan vinkujien ja puhumalla laulavien ns. "musiikki"? R.I.P.
Vai että Ollin musiikki...Rakkaus on Lumivalkoinen on Hakulisen biis, kuten ne kaikki hyvät Yön kipaleet...
Harvoin laulaja itse kipaleet tekee ! Tulkinta on paras kun Olli ne veti ! Hakulinen ei vedä vertoja äänellään
Kyllähän Matti ja Olli voittavat vaikka kaikki oopperalaulajatkin:DDDD
Mattia ja Ollia yhdisti Bmw:t. Dieselkäyttöiset kummallakin.
Kohtalokkaaat sairauskohtaukset tulevat usein yöllä, yöllä kuollaan.
Talvella ja aamuyöllä kuollaan eniten!
Siis marstio, matti, olli.. kuka sitten?
Veikkaan Metri-Helunaa. Ei oo oikein kunnossa ollu...
Ei löytynyt Väestörekisterikeskuksen sivuilta tuollaista nimeä.
Kummallakin vakavia perussairauksia joiden hoitaminen on jäänyt vajaaksi! Herrat oli saaneet diagnoosin, hoito-ohjeet ja myöskin elämäntapa vinkit. Niistä piittaamatta painetaan kuin parikymppinen ori, lopputulos on tämänkaltainen.
Ikääntyvän julkkisstarankin kannattas hieman hiljentää vauhtia.
Joo, tosi hyviä. Voittavat oopperalaulajatkin mennen tullen:DDDD
Dieselien lisälämmittimien hiukkaset tappoi Opan ja Masan. Otin omasta Bemarista auxheaterin pois käytöstä eikä ole enää yskittänyt. Uniapnealaisille noi on tappavia.