Agitaatiota ja propagandaa pakkoveroilla. Yle koettaa vaientaa Väyrysen vaaleissa.
Ylellä nähdään paljon vaivaa, jotta politiikan ikiliikkuja Paavo Väyrynen ja hänen Seitsemän tähden liikkeensä saataisiin ajettua paitsioon Ylen vaaliteemaisissa ohjelmissa. Likainen peli on alkanut.
Ylen hallintoneuvosto on päättänyt olla käsittelemättä Paavo Väyrysen jättämää valitusta puolueensa sulkemisesta Ylen eduskuntapuolueille tarkoitettujen vaaliohjelmien ulkopuolelle. Pakkoveroilla pyörivän propagandalaitoksen kepulaiset mörököllit ovat ilmeisesti niin suivaantuneet puolueensa kunniapuheenjohtajan poliittisiin vetoihin, että tekevät kaikkensa pitääkseen hänet poissa radioaalloilta ja tv-ruudusta.
Ylen hallintoneuvoston puheenjohtajan, kansanedustaja Kimmo Kivelä (uuvatti) väittää, että hallintoneuvosto ei puutu vaaliohjelmien sisältöön.
Ylen hallintoneuvosto päätti 4. joulukuuta, että vaaliohjelmiin osallistuvat hallintoneuvoston päätöksentekohetkellä rekisteröidyt puolueet, joilla on useampi kuin yksi kansanedustaja tämän hetken eduskunnassa. Väyrysen Seitsemän tähden liike rekisteröitiin puoluerekisteriin myöhemmin joulukuussa.
Väyrynen on kannellut myös eduskunnan oikeusasiamiehelle hallintoneuvoston linjauksesta. Vielä ei ole tiedossa, ottaako oikeusasiamies asian käsittelyynsä.
https://mvlehti.net/2019/02/11/agitaatiota-ja-propagandaa-pakkoveroilla-yle-koettaa-vaientaa-vayrysen-vaaleissa/
Agitaatiota ja propagandaa pakkoveroilla. Yle koettaa vaientaa Väyrysen vaaleissa.
1
76
Vastaukset
- ei-onnistu
Yrittäjä mafia työssään.KMS on Suomen syöpä joka on tuhonnut demokratian vaalirahoillaan perusteellisesti. Valta on pesiytynyt häpeämättömille liikemiehille.ToivottavastiVäyrynen tuhoaa rosvot ja palauttaa vallan kansalle.On kestämätöntä käydä äänestämässä vuodesta toiseen KMSn maksettuja ehdokkaita. Tämän johdosta Suomessa on tapahtunut kauheita kuten nyt on paljastunut. Rahat on huijattu EUn avulla talonpojilta,duunareilta ,vanhuksilta ja sairailta..Toivottavasti Väyrynen pistää matalaksi kansanmurhan syylliset. On näet tapahtunut miljoonan talonpojan tappo, puolen miljoonan vanhuksen kidutus, miljoonan työpaikan tyhmä hävitys ja EKPn nollakorolla ja biljoonaelvytyksellä tehty kannattamattomien elinkeinojen ja typrerän rakentamisen tukeminen rosvotuilla rahoilla lähinnä puolueväen piirissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️861819Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1451278YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621100- 62966
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan78902Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli84840Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029826Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.126819Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817- 57810