Agitaatiota ja propagandaa pakkoveroilla. Yle koettaa vaientaa Väyrysen vaaleissa.

ylentouhua

Agitaatiota ja propagandaa pakkoveroilla. Yle koettaa vaientaa Väyrysen vaaleissa.

Ylellä nähdään paljon vaivaa, jotta politiikan ikiliikkuja Paavo Väyrynen ja hänen Seitsemän tähden liikkeensä saataisiin ajettua paitsioon Ylen vaaliteemaisissa ohjelmissa. Likainen peli on alkanut.

Ylen hallintoneuvosto on päättänyt olla käsittelemättä Paavo Väyrysen jättämää valitusta puolueensa sulkemisesta Ylen eduskuntapuolueille tarkoitettujen vaaliohjelmien ulkopuolelle. Pakkoveroilla pyörivän propagandalaitoksen kepulaiset mörököllit ovat ilmeisesti niin suivaantuneet puolueensa kunniapuheenjohtajan poliittisiin vetoihin, että tekevät kaikkensa pitääkseen hänet poissa radioaalloilta ja tv-ruudusta.

Ylen hallintoneuvoston puheenjohtajan, kansanedustaja Kimmo Kivelä (uuvatti) väittää, että hallintoneuvosto ei puutu vaaliohjelmien sisältöön.

Ylen hallintoneuvosto päätti 4. joulukuuta, että vaaliohjelmiin osallistuvat hallintoneuvoston päätöksentekohetkellä rekisteröidyt puolueet, joilla on useampi kuin yksi kansanedustaja tämän hetken eduskunnassa. Väyrysen Seitsemän tähden liike rekisteröitiin puoluerekisteriin myöhemmin joulukuussa.

Väyrynen on kannellut myös eduskunnan oikeusasiamiehelle hallintoneuvoston linjauksesta. Vielä ei ole tiedossa, ottaako oikeusasiamies asian käsittelyynsä.


https://mvlehti.net/2019/02/11/agitaatiota-ja-propagandaa-pakkoveroilla-yle-koettaa-vaientaa-vayrysen-vaaleissa/

1

109

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei-onnistu

      Yrittäjä mafia työssään.KMS on Suomen syöpä joka on tuhonnut demokratian vaalirahoillaan perusteellisesti. Valta on pesiytynyt häpeämättömille liikemiehille.ToivottavastiVäyrynen tuhoaa rosvot ja palauttaa vallan kansalle.On kestämätöntä käydä äänestämässä vuodesta toiseen KMSn maksettuja ehdokkaita. Tämän johdosta Suomessa on tapahtunut kauheita kuten nyt on paljastunut. Rahat on huijattu EUn avulla talonpojilta,duunareilta ,vanhuksilta ja sairailta..Toivottavasti Väyrynen pistää matalaksi kansanmurhan syylliset. On näet tapahtunut miljoonan talonpojan tappo, puolen miljoonan vanhuksen kidutus, miljoonan työpaikan tyhmä hävitys ja EKPn nollakorolla ja biljoonaelvytyksellä tehty kannattamattomien elinkeinojen ja typrerän rakentamisen tukeminen rosvotuilla rahoilla lähinnä puolueväen piirissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1124
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe