Vetoja arkeen

Raipe4562

ASSE - Strasbourg yli 2,5 maalia (2,10)

-Lumiukko ei järin paljon ranskalaista jalkapalloa seuraa, mutta bärssetuntuman perusteella näiden kahden otteluissa tulee tasaisesti maaleja. Etiennen peleissä tulee keskimäärin 2,7 maalia ja Strasbourgin peleissä 2,8 maalia et sillei hei! Palstan Ranska-asiantuntija voinee valottaa lisää, mikäli ei makaa koko päivää krapulassa.

Twattenham - Dortmund 2 DNB

Kane ja Alli ovat Tottenhamilta sivussa. Riittääkö Llorente ja Song tämän tason matsissa? -Lumiukko betsaa tänään todennäköisesti draw no betinä Dortmundia. Kertoimia pitää vielä tutkia tarkemmin et sillei hei!

4

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedättekyllä

      Kösseri ei tänään taida jalkkista betsailla. Illan päähaku on Hockeyallsvenskanin Vita Hästen, jolla on aika hyvä ylikerroin kotona (jatkoaikavarmistuksella öbaut 2.50).

      Kösseri mietiskeli sattumoisin eilen juurikin noita UCL-matseja ja niiden maalimäärien kertoimia. Tuntui, että overreiden kertoimet on painettu naurettavan alas. Onhan näissä joukkueissa maalintekijöitä, mutta kun ajattelee, että nyt pelataan 1. osaotteluita, eikä kotijoukkue halua antaa vierasmaalia, niin tekisi melkein mieli survoa under 2.5 maalia joka matsiin. Myös Poolin ja Bayernin Nahkahousujen tulevaan matsiin. 1-0 olisi hyvä Poolille ja varmaan myös tänään Tottenhamille, mutta Torttumunkki on pelannut aika runsasmaalista jalkkista, joten ehkä kuitenkin kotijoukkueenkin verkko heiluu?

      Kösseri ei ole ASSE:n otteita seurannut kuin hai laivaa sen jälkeen, kun Aubameyang lähti ASSE:sta, mutta eipä kai tuo yli 2.5 maalia huono haku ole. Vierasvoittoakin voisi betsata. Strasbourgilta on ukkoja pois, mutta maalintekovastuu on jakaantunut näköjänsä aika tasaisesti, joten kaipa sieltä tekijöitä löytyy. Heitetään tulosarvauksena 1-1 tai 1-2.

    • tiedättekyllä

      Kösseri laskeutuu vielä toisen kerran palstalle ajankulukseen. Hän lueskeli siirtohuhuja, joista kiinnostavin on luonnollisesti Juventuksen kiinnostus Mo Salahia kohtaan. Torinolaiset ovat valmiita maksamaan 175 miljoonaa puntaa, mikä on ihan järjetön summa, vaikka Salah on huippupelaaja. Dybala haluaisi kai lähteä Juvesta Real Madridiin, joten Juve tarvitsee uuden tykin. Realissa taas toivotaan, että Chelsea sijoittuisi huonosti Valioliigassa, joka varmaan saisi Eden Hazardin häipymään helpommin Chelskistä Realiin. Melkoista shakkia, kun kaikki kyttäävät toisten siirtoja et sillei hei!

      Ei Kösseri pitäisi Salahin lähtöä yhtä ikävänä kuin aikoinaan Suarezin lähtöä, koska kyllä Salah korvattavissa on, eikä hän ole kuin osa kovasta hyökkäysvitjasta. Firminon lähtö olisi ikävämpi juttu, senkin takia, että Kösseri tykkää Bobbyn työmoraalista ja suht vaatimattomasta persoonasta. Elämme kuitenkin jänniä aikoja. Liverpoolin tilanne näyttää nyt menevän aika huonoon suuntaan ennen Bayernin kohtaamista, koska siinä matsissa van Dijk on pelikiellossa, Gomez ja Lovren sairasteltalla. Ilmankos Poolin kerroin on nousussa.

    • tiedättekyllä

      Auringontarkkaa työskentelyä Kösseriltä. Vita Hästen tasoitti lukemiksi 3-3 ajassa 59.56 ja voitti matsin rankkilaakikisassa, kjäh kjäh. Kysyttäviä? Eipä tietenkään.

      Kösserillä ei ole jalkkisveikkauksia sisätiloissa, joten hän seuraa matseja ihan muuten vain. Olisi tosi fantsua, jos Ajax voittaisi Realin, mutta sitä ei taida tapahtua. Kunhan tänä vuonna UCL:n voittaisi joku muu kuin Real, niin se olisi syy korkata Nobis tai vaikka kaksi. Kösseri ei oikein osaa päättää, mitä hän ajattelee PSG:stä. Hän ei tykkää sen qatarilaisesta rahoituksesta, mutta toisaalta suuri idoli Gigi Buffon pelaa joukkueessa. Buffonilla on MM-kulta, mutta ei UCL-mestaruutta...

    • Raipe4562

      Toisin sanoen: ei mennyt edes tiukille et sillei hei! Eletään tosiaan mielenkiintoista aikaa, kun siirtomarkkinat ja fanien spekulaatiot pauhaavat niin Ännärissä kuin futiksessakin et sillei hei! Salah on tietysti pelannut hieman yli keskimääräisen tasonsa Poolissa, joten hänen arvonsa tullee laskemaan hitusen, jos ei lähiaikoina myydä.

      Ännäristä vielä yksi veto

      Anaheim Ducks money line (2,10)

      Anaheimilla on ollut monen päivän tauko katastrofaalisen vieraskiertueen jälkeen. Carlyle sai viimeinkin kenkää ja GM itse päätti hypätä myös päävalmentajan rooliin. Kausi on tietysti jo ohi pleijareiden osalta, mutta GM tarkkailee joukkuetta, että mitä tarvitaan parantaa ja ketä myydään. Eiköhän joukkueen otteet parane nyt pysyvästi, kun Carlyle saatiin pois. Tänään on luultavasti aivan eri peli-ilme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      154
      11034
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      47
      4305
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      65
      4042
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      195
      3653
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      101
      3486
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      101
      3340
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      1980
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1305
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      998
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      269
      964
    Aihe