Jari lindström

Eikö ukko tajua irtisanoa itseään ku kuin isoja kämmäyksiä tekee... No eihän se oo kuin miljoona
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko+ikävä+demari+työministeriä,+jonka+aikana+työttömyys+vain+kasvoi?Pitäiskö+Lindströmin+erota,+kun+työllisyys+on+jo+noussut+yli+72%+???Äly+hoi+älä+jätä+:DDD

Äänestä
  • Kerro lyhyesti, mitä työpaikkoja Lindström on luonnut ? Uutisointi kertoo ihan toista tarinaa, lopetuksista, lomautuksista, väen vähennys tarpeesta jne.. taitaa olla suurin osa tilastossa haamutyöntekijöitä.

    Äänestä

  • No kyllähän työllisyys nousee kun karenssin porukka saa, silloin ei oo työtön kiva aktiivisuus.. Peterin miljoona takaus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pääpölkylle kirjoitti:

Eikö ukko tajua irtisanoa itseään ku kuin isoja kämmäyksiä tekee... No eihän se oo kuin miljoona

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu