On se niin törkeää työläisen näkökulmasta tämä nykymeno. Entiset työväen ja maalaisen puolueet ovat täysin porvareita nykyään ja vievät Suomea aina vaan enemmän huonommaksi. Eihän tämä voi toimia kun maaseudulta pikku kunnista viedään palvelut vauvasta vaariin ja ajetaan vaan kaupunkien parhaaksi ja porvarien parhaaksi asiat. Tämö Väyrysen tähtipuolue joka alkaa vaikuttamaan ainoalta järkevältä. Mutta ei tästäkään tiiä kun ei sitä enää kuule kun laittovat sen ulos niistä tenteistä! On sekin ihmeellistä kun ei ymmärretä että eikö ihmisten pitäisi saada valita vapaasti ja kuulla ja nähdä kun televisiosta kerran maksetaan. Ei näitä nettejä jaksa aina lärätä. Nyt media on näyttämässä vaihtoehtojansa, samoja saamarin tunareita jotka nytkin ovat nämä asiat hoitaneet ihan päin peetä. Pakko syöttöä. Ei normaali työläinen kyllä näitä nykyisiä isoja puolueita äänestä jos yhtään on järki päässä. Ihan sairasta tämmöinen on. Ennen tehtiin töitä että pärjäsi. Parempi tuloiset oli ns rikkaita. Nyt normi työläinen on köyhä, ei edes pärjää näiden maksujen kanssa. Ja rikkaat on muka meidän mediaani. Paskanmarjat sanon minä.
Semmonen puolue joka ajaa maalaisten asioita että pikku kunnissakin on palvelut ja ihmiset pystyy elämään!! Ja ei mitään hippejä!!
Vaihtoehtoja äänestäjille
4
165
Vastaukset
- Isoäitini_oli_Hippi
Totta turiset monessa asiassa. Mutta tämän puoleen oikea nimi olisi Paavonpelastuspuolue, kun mies ei osaa lähteä ja eläköityä politiikasta. Varmaan vielä helvetissäkin yrittää johtoon pirun paikalle.
Äläkä mollaa Hippejä! Hippi on kunniallisten ihmisten kunniallinen sukunimi:
http://www.tuomas.salste.net/suku/nimi/hippi.html - nappstm
Täällä on työväenpuolue, joka esittää asiat ja toimenpiteet siten kuin aloitus näkee.
Ei sillä ettenkö arvostaisi Paavoa.
https://d2qw9ri5zdb2tb.cloudfront.net/asiakirjat/SKP_n eduskuntavaaliohjelma 2019.pdf - 7TL
Olipa kyllä täyttä asiaa tuo aloitusviesti. Nyt kaivataan todellakin ihmisläheistä talous- ja sosiaalipolitiikkaa.
Niin kuin sanoit, niin ei mitään vihervasemmistolaisia "hippejä", vaan politiikkaa jossa yhdistyy Veikot Hursti ja Vennamo. On aika huolehtia _suomalaisista_.
Tehdään yhdessä Tähtiliikkeestä koko kansan (paitsi porvarien) juttu. - Ehdokas19
Kyllä tässä tähtiliikkeessä on selkeä johdonmukainen linja. Hyvä pohtia myös sen kautta että että jos Eu ei pysy. Ja Nato on epävarma. Miten voimme odottaa että naapuri idässä pysyy Putinin poistuessa rauhallisena. Myös sama ongelma on Euroopassa haluaako suomalaiset todella että Saksan ja Ranskan johdolla sitten mennään Euroopan unionissa. Järki politiikka on että nostanee Suomi ylös suosta ja Euroopan unionille voi näyttää takalistoa. Keiden käsiin Suomen kansa haluaa heittäytyä : Kokoomuksen ja Keskustan syliin vai Spd/vasemmisto/vihreät - mikään vaihtoehto ei ole hyvä. Kansan on katsottava tarkkaan mitä äänestää. Joko meidät verotetaan tai mamutetaan kohti Liittovaltiota. Ja se jos mikä pitää estää. Siihen tarvitaan 2 vaalikautta. Hyvä herätä nyt eikä liian myöhään. Liittovaltiosta ei sitten enää erota.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921949Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781781Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3081584Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1851460Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em921053- 511007
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941