Sipilän salkku

Sipilä kaipaa soten leveitä harteita kantamaan rahasalkkuja yhteisestä laarista yksityisiin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kirjekuoria hän kantaa, ei salkkuja.

Äänestä

sipilä kaipaa vaan kunnon potkun perseelle ja ulos politiikasta kokonaan....sopisi hyvin vokin siivoojaksi jos edes kelpaisi siihenkään hommaan,senkin tyrisi huijaamalla jotenkin...

Äänestä

Sipilällä onkin lihava salkku.

Äänestä

Sinulta kuulin juuri parhaan ja lyhimmän määritelmän koko Sipilän politiikasta! Kansan palveleminen ei ole lainkaan pääasiana.

Varokaa seuraavaksi Anne Bernerin Liikenneverkkoyhtiötä. Siinä olisi Suomen suurin puhallus. Ei Soneran ilman osto Saksasta pärjää tälle suunnitelmalle, koska uusi Bernerin systeemi rassaisi tienkäyttäjien budjettia kymmeniä vuosia, ja aika moni taho vetäisi välistä rahaa. Jorma Ollila on myös mukana kehittelemässä tätä uutta ajoneuvojen liikkeiden seurantaan, perustuu GPS-tietoihin satelliteista. Autojen verotus tulisi ajokilometripohjaiseksi. Tähän Liikenneverkkoyhtiöön voitaisiin kytkeä myös uusien teiden rakentaminen ja vanhojen ylläpito (korjaukset). Kyse olisi luultavasti onneksi vain valtion teistä (kaikki suuret tiet).

Äänestä

Suurta puhallusta tuhoutuvan ekosysteemin aattona. Nämä kelmit saavat osakseen vieläpä kunnioitusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapausryöstää kirjoitti:

Sipilä kaipaa soten leveitä harteita kantamaan rahasalkkuja yhteisestä laarista yksityisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu