Onko ruskettuneet ollu liikenteessä

Uskaltaako ruskettuneet liikkua enää kaduilla?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Senkus menet solariumiin ja sitten kadulle liikkumaan. Ihme kysymyksiä.

Äänestä
  • Sanoi vaitelias kolmas mies, kirjoitukset joutuu pistämään viittein ja suuntia antavasti-

    Äänestä

Nyt on hiihtoloman aika. Orpo antoi 5000 euroa lomaltapaluurahaa, lentoliput ja 7 neitsyttä lentokoneseisomaan.
Mukava käydä kotiseudulla sukuloimassa.

Äänestä
  • Niinpä, kyllä viherkommarit ostavat paluuliput, jotta pääsevät hyysäämään taas.

    Äänestä

Ministeriöiden neuvottelut lapsellisia

Helsingin Sanomat kertoi eilen artikkelissaan Irakin pakkopalautuksista ja erikoisesta tarjouksesta Irakista.

Neuvotteluissa ministeriöiden kanssa ovat olleet mukana muun muassa irakilainen entinen Saddam Husseinin kenraali, törkeistä talousrikoksista tuomittu Peter Fryckman ja ruotsalainen minikokoinen puolustusalan yritys, joka toimittaisi Irakin valtiolle sadalla miljoonalla eurolla tuotteita, maksajana Suomi.

Vastapalveluna Irakin hallitus vastaanottaisi kansalaisensa.

– Tarina vaikuttaa reippaalla mielikuvituksella varustetun lapsen kirjoittamalta. Linkkejä löytyy sisä-, puolustus- ja ulkoministeriöön. Sisäministeri Kai Mykkänen (kok.) on vahvistanut HS:lle, että ehdotuksesta on keskusteltu ja artikkelin mukaan kenraali ohjattiin ulkoministeri Soinin kabinetista sisäministeriöön, Raatikainen luetteli.

Kyselytunnilla Soini ja Mykkänen totesivat, että taustoja on selvitetty normaalisti eikä sen enempää sopimuksia ole tehty.

Äänestä

Näyttää malmossakin jysähtäneen pomiit tätä ns. pitsamafiia mitä oulusakin on-
kun menee ja katselee netistä tätä ympyrää niin hiekanvärihän sieltä palijastuu
-keeli tukka ja kalijama silimät, näihän nämä tuovat mukanaan rotuisa piirit sekaamme.

Äänestä
  • Ilmaisista tukirahoista on näillä kilipailua sekä suojarahoija, kaikki turmellun yhteiskunnan oireita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Annuli7 kirjoitti:

Uskaltaako ruskettuneet liikkua enää kaduilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu