Kertoo, että terroriteoilla ei ole mitään tekemistä islamin kanssa? Eikö? Taas yksi näitä...
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/edis-tatli-saa-voimaa-uskonnosta-mutta-inhoaa-siita-kaytavaa-keskustelua-niilla-asioilla-ei-ole-mitaan-tekemista-islamin-kanssa/7283754
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/edis-tatli-saa-voimaa-uskonnosta-mutta-inhoaa-siita-kaytavaa-keskustelua-niilla-asioilla-ei-ole-mitaan-tekemista-islamin-kanssa/7283754
Vastaukset 13
Vanhimmat
Etkö tunne käsitettä taqiyya? Sitähän se Edis puhuu, niin kuin muutkin muslimit.
Ketä se on? Joku imaamikos?
Ei Edis puhu palturia, islamiin ei kuulu väkivalta.
Machoilua ja väistämistä kuuluu, lopettakaa se väistäminen niin se porukka kunnioittaa teitä.
Niin kauan kun olette paskat housuissa ne nauraa teille, kootkaa miehuutenne rippeet, se on ansaittava, olkaa miehiä, älkää paskahousuja väistäjiä.
Katsokaa silmiin, älkää paskoko allenne pelkkää katsetta.
Turha ruikutusta, kasvakaa miehiksi.
Islamiin ei kuulu väkivalta?
Miksi Tatli nyrkkeilee ja hakkaa vastustajiaan?
No nyt osuit asian ytimeen sehän hakkaa muita allahin tukemana.
Opettanu valehtelemaan joka asiassa, kunhan siitä on hyötyä islamin levittämiseksi ! VAI EI oo mitään tekemistä, kun allahin nimessä katkovat syyttömien ja puolustuskyvyttömien kurkkuja-SUOMESSAKIN !
Ei kaikki ole kristittyjä jotka eivät ole muslimeita tai muun uskoisia.
Toisinsanoen, jos joku suomalainen tappaa toisen mistä sitä päättelee että se on kristityn tekemä jos tämä ei millään tavoin sitä ilmaise eikä tunnusta?
On eri asia olla tunnustava muslimi niinkuin Tatli kuin joku kuka tahansa suomalainen joka ei mitään uskoa tunnusta, eihän hän ole automaattisesti kristitty?
Jos rikollinen on sanoo olevansa Jeesusta rukoileva tunnustava kristitty se on eri asia, silloin teon on tehnyt kristitty.
Ne jotka tekevät terroriteon ja tunnustavat sen jälkeen olevansa jihadia kannattavia islaminuskoisia niin miten niin uskonnolla ja terroriteolla ole yhteyttä? Jos tekijä sen itse sanoo?
Tatli saa höpistä mitä haluaa mutta tämä on totuus.
Edisin uskonto hyväksyi eroottisen tanssahtelun miehelle, mutta jos hänen tilallaan olisi tanssinut islamin uskoinen nainen... taitaisi ruoska viuhua tms.
Onneksi meillä on sotilaspastorit, jotka rukoilevat kristittyjen voiton puolesta. Ainakin evankelisluterilainen kirkko tarjoaa pelastuksen koko pataljoonalle.
pappi onkin ihanan komea armeijan puvussa! Mutta onkos meidän armeijassa naispappeja ollenkaan? Luulen että miesalokkaat ainakin tykkäin naispapeista ja innostuisivat sen takia jopa sodistakin!
Suurin osa muslimiterroristeista haluaa huutaa maailmalle tekonsa jälkeen mitä he uskovat ( allahia)
ja palvelevat, mikä Tatli on sitä tosiasiaa kieltämään, vaikka olkoonkin itse sitten se maltillinen muslimi.
allahu akbaaaria ne puukkohyökkäjät on huutaneet. Siitä ei päästä mihinkään etteikö liity täysin islamiin.
Ketä on allahu akbaari? joku uusi ruokapaikka?
Mielestäni olisi kohtuullista, että Suomeen tulisi, jos on pakko tulla, vain kristittyjä. He sopeutuisivat helpommin suomalaiseen yhteiskuntaan,
Ei kristityt ihmiset meso samalla tavalla, kuin muslimit. Meno esim Itä-Keskuksessa on aivan outoa.
Tavat ovat hyvin erilaiset.
En ole rasisti, mutta sen, mitä on nähnyt, todistaa tuon oikeaksi. Ihmisten pitää elää laistensa seurassa. Omassa kotimaassaan nimenomaan.