HIV-SalaLiiTto

HolyProphet00007

Tänään Rocky V tulee Neloselta klo 23.00. Tähän liittyy kuitenkin salaliitto, tai ei suoranaisesti tähän elokuvaan, vaan sen toiseen päänäyttelijään. Tässä vähän synkempi pätkä tästä lahjakkaasta urheilijasta: https://www.youtube.com/watch?v=dclkp6DXmCM

Tommy Morrison oli nouseva nyrkkeilylahjakkuus, joka kulki voista voittoon tyrmäysprosentilla, joka sai Tysonin näyttämään puudelilta. Morrisonin tyrmäykset olivat näyttäviä ja hän kukisti mm. kokeneen George Foremanin leikiten. Yleisö suorastaan rakasti lahjakkaan Tommyn otteluita ja oli valmis pulittamaan käsittämättömiä summia päästäkseen seuraamaan niitä.

Tysonin tyrmäys prosentti 76 %

Morrisonin tyrmäysprosentti 81 %

Tommy oli nopea, taitava, kokenut ja vahva nyrkkeilijä, joka oli matkalla tähtiin. Hän kävi välillä jopa esiintymässä Rocky elokuvassa ja ilmoitti, jatkavansa elokuvauraansa nyrkkeilyuransa jälkeen. Kaikki näytti ruusuiselta, mutta tämä oli pelkkää kulissia, sillä Morrisonilla oli synkkä salaisuus!!!


Moni uskoi, että Morrison pystyisi kukistamaan Mike Tysonin ja Don King tuli tässä vastaan ja teki multimiljoona sopimuksen Morrisonin kanssa, jossa hän lupasi laittaa Morrisonin huippukuntoon ennen tätä vuosisadan ottelua. Morrison oli siis hurjaa vauhtia matkalla nyrkkeilyn kenties kaikkien aikojan suosituimmaksi mestariksi. Yksi asia kuitenkin oli esteenä tälle kaikelle, Tommy Morrison oli vältellyt verikokeita kuin ruttoa, joten hän oli selkeästi tietoinen asiasta. Kun hänet vihdoin viimein pakotettiin verikokeeseen, paljastui synkkä salaisuus: Tommy Morrison oli HIV positiivinen.

Nyrkkeilyliitto kumosi HIV:n takia hänen nyrkkeilylupansa ja Tommyn ura oli hetkessä ohi.


Tämä tapaus on herättänyt lukuisia salaliittoteorioita. Yksi niistä oli se, että Tysonin porukka olisi tartuttanut tahallaan HIV:n Morrisoniin, koska he tiesivät Miken häviävän ottelun Morrisonille ja se ei sopinut heidän multimiljoona vedonlyöntibisneskuvioihinsa. Toinen salaliitto teoria oli, että mustan rodun supreme-aktivistit olisivat tartuttaneet HIV:n Morrisoniin, koska he eivät kestäneet ajatusta, että valkoinen olisi nyrkkeilyn raskaansarjan maailmanmestari. Tietenkin oli myös sellainen teoria, että Don King oli tehnyt kannattamattoman sopimuksen ja sen johdosta järjestänyt Tommylle HIV:n päästäkseen eroon huonosta diilistä. Sitten tuli vielä sellaisne salaliittoteoria, että Tommyllä ei ikinä olisi ollutkaan HIV:tä. Times jopa testautti myöhemmin Morrisonin HIV negatiiviseksi ja tämä herätti lukuisia epäilyjä ja salaliittoja vielä lisää.

Tommy oli komea ylivertainen urheilija, jolla riitti paljon kysyntää naisten keskuudessa. Tommy elikin seksin ja huumeiden täyteistä elämää jopa ollessaan ammattiurheilun huipulla. Itse asiassa Tommy oli samaan aikaan naimissa kahden naisen kanssa, joka jo sinänsä kertoo jotain tämän häntäheikin luonteesta. Kaikkein todennäköisintä onkin, että Tommy oli saanut HIV:n joltakin lukuisista seksipartnereistaan. Ihmeelliseksi asian tekee se, että Tommyn lapsilla tai vaimoilla ei ollut HIViä. Se jäänee arvoitukseksi, miten Tommy sai HIV:n ja miten testitulokset näyttivät välillä positiivista ja välillä negatiivista. Tommy uskoi lopulta, että hänellä ei ole HIViä ja kieltäytyi kaikesta hoidosta kuoli jo 44 vuotiaana AIDSiin.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tommy_Morrison

Mitä mieltä olette, mistä Tommy sai HIV:n ja liittyykö tapaukseen synkkä salaliitto?

11

1572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Synnillä on seurauksensa

      • hähähähähähähähähääää

        Kiitoksia hienosta kirjoituksesta.
        Tässä Tommyn matseista tyrmäyskimara, 49 voittoa, 44 tyrmäystä joista 18 ensi erässä ja 3 tappiota. Vaikuttavaa:
        https://www.youtube.com/watch?v=nVeWcVYmbS4

        En tiedä totuutta enkä lähde arvailemaan. Nämä kaverit kuolevat usein nuorina.


      • hähähähähähähähähääää kirjoitti:

        Kiitoksia hienosta kirjoituksesta.
        Tässä Tommyn matseista tyrmäyskimara, 49 voittoa, 44 tyrmäystä joista 18 ensi erässä ja 3 tappiota. Vaikuttavaa:
        https://www.youtube.com/watch?v=nVeWcVYmbS4

        En tiedä totuutta enkä lähde arvailemaan. Nämä kaverit kuolevat usein nuorina.

        En minäkään arvaile mutta esim huorinteon, homostelun tai haureuden seuraus voi olla sukupuolitauti ja sukupuolitaudin seuraus voi olla kuolema

        Uskon että esim Freddie Mercury kuoli syntiinsä eli homoseksualisen seksin harjoittamisen takia hän sai sukupuolitaudin ja kuoli siihen.

        Ei noilla voitoilla ole mitään merkitystä. Ei kukaan nyrkkeilemällä ijankaikkista elämää saa. Taivaaseen pääsevät vain ne jotka tekevät parannuksen ja ottavat uskossa vastaan Jeesuksen Herraksensa ja Vapahtajaksensa ja seuraavat Häntä elämänsä loppuun asti


      • HolyProphet00007
        hähähähähähähähähääää kirjoitti:

        Kiitoksia hienosta kirjoituksesta.
        Tässä Tommyn matseista tyrmäyskimara, 49 voittoa, 44 tyrmäystä joista 18 ensi erässä ja 3 tappiota. Vaikuttavaa:
        https://www.youtube.com/watch?v=nVeWcVYmbS4

        En tiedä totuutta enkä lähde arvailemaan. Nämä kaverit kuolevat usein nuorina.

        Kiitos linkistä. Siitä saa hyvän kuvan Tommyn vasemman koukun voimasta. Tommysta olisi voinut tulla kaikkien aikojen mestari, suoranainen sääli, että HIV pilasi kaiken.


    • Elk1

      Hei Holyprophet

      Olet jo niin monesti selitellyt jos nyt vain vastaisit rohkeasti.

      Miten voit tietää Marcon henkilökohtausia asioita? Vai oletko Marco itse?

      • hähähähähähähähähähä

        Pidä sinä jo suusi kiinni mulkero.
        Kaikki inhoavat massapostituksiasi jostain Marcosta. Uskon että hän on Seppo.


      • Elk1
        hähähähähähähähähähä kirjoitti:

        Pidä sinä jo suusi kiinni mulkero.
        Kaikki inhoavat massapostituksiasi jostain Marcosta. Uskon että hän on Seppo.

        hähähähähähähähähähä

        Hei Holyprophet

        Olet jo niin monesti selitellyt jos nyt vain vastaisit rohkeasti.

        Miten voit tietää Marcon henkilökohtausia asioita? Vai oletko Marco itse?


      • massa.postittaja
        Elk1 kirjoitti:

        hähähähähähähähähähä

        Hei Holyprophet

        Olet jo niin monesti selitellyt jos nyt vain vastaisit rohkeasti.

        Miten voit tietää Marcon henkilökohtausia asioita? Vai oletko Marco itse?

        Miten sinä voit tietää jostain asiasta onko se jonkunhenkilön henkilökohtainen asia?

        Oletko sinäkin tämä henkilö?

        Montako tietä siellä oikein on?

        Miksette keskustele peilin edessä niin kuin normaalit ihmiset?


    • Jos yhteen HIV-tapaukseen liittyy salaliitto, niin miksei sitten kaikkiin?

      Saattaa kai olla niinkin että reikä hampaassa on salkkarin mielestä salaliittoa.

      • Anonyymi

        Koska suurimmalla osalla ihmisistä reikiä hampeista löytyy sanoisin että se ETTEI ole reikiä kuulostaa isommalta salaliitolta!

        Charlie Sheen sai HIV tartunnan jotta ei puhuisi liikaa Hollywoodin menosta kulisseissa; hän kommentoi ennen tuota paristakin nuoresta näyttelijättärestä joiden elämä on edelleen täysin vituillaan päihteiden takia, ja voimme vain miettiä mitä sen taustalla on.

        Tiger Blood! Duhh, WINNING!


    • Anonyymi

      HIV ei ole olemassakaan kuten ei mitään muitakaan viruksia. Keksittyä paskaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      255
      6543
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      207
      6103
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      29
      5602
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      137
      4897
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      173
      3645
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      131
      3415
    7. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      15
      3255
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      33
      3123
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      300
      2676
    10. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      19
      2562
    Aihe