Ei tänäänkään

Eikä jeesus tullut tänäänkään. Ei ainaskaan vielä tähän mennessä ja tänne. Miten muualla?
jessulilta varmaan menneet muistiinpanot sekaisin ja on mennyt ilmestymään johonkin toiseen galaksiin ja planeetealle. Kenties ilmestynyt jollekkin M 31 galaksin PiuXYdöksZdelta-planeetalle. Ihmetys on ollut varmaan molemmin puolinen, kun arameaa bamlaava kauhtanaukkeli ilmestyy vihreiden, kolmisilmäisten ja viisijalkaisten alkuasukkaiden keskuuteen.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalsarit

      No voi voi, onskos siul tullut riitaa Jessulin kanssa kun et enää saa sisäpiirin tietoa? Riitaa raappahousuista?

      • Vaikka olenkin erottanut tämän kristikunnan yhteydestäni, sallin edelleen puhe-ym. yhteydet. Mutta kun kukaan taivassa, eikä edes Riihimäen junaaseman baarin viisaiden ja junanlähettäjien kerho, ole kuullut jessulista muutamaan päivään. Niin valistunut arvaukseni on, että jessulin muistiinpanot tai kalenteri ovat menneet sekaisin, ja jeesus on ilmestynyt aivan väärällä planeetella. Sellaista on sattunut aikaisemminkin.


      • luultavasti
        kookoo2 kirjoitti:

        Vaikka olenkin erottanut tämän kristikunnan yhteydestäni, sallin edelleen puhe-ym. yhteydet. Mutta kun kukaan taivassa, eikä edes Riihimäen junaaseman baarin viisaiden ja junanlähettäjien kerho, ole kuullut jessulista muutamaan päivään. Niin valistunut arvaukseni on, että jessulin muistiinpanot tai kalenteri ovat menneet sekaisin, ja jeesus on ilmestynyt aivan väärällä planeetella. Sellaista on sattunut aikaisemminkin.

        Käyttää varmaan jotain Googlen vanhentunutta ohjelmaa navigointiin.


      • luultavasti kirjoitti:

        Käyttää varmaan jotain Googlen vanhentunutta ohjelmaa navigointiin.

        Voi olla. Kaikki päivitykset eivät aina ole ladattavissa taivaassa.


    • kookoo2 16.2.2019 11:39

      <>Eikä jeesus tullut tänäänkään. ><

      Tästä voimme päätellä, ettei tänäänkään ei ole se Ilmestyskirjan pian-päivä.

    • Hehhehheh

      Tarkkailkaa taivasta, Raamatussa sanotaan että Jeesus tulee pilvien päällä.

      Se on siis pilvinen päivä.

    • Rukoilin pari päivää sitten, että löytäisin kolikon yhdestä tietystä paikasta eli koululaisten suosimasta tupakkapaikasta. Tänään kävelin tuo paikan ohitse ja siinä se oli! Kahden euron kolikko! Juuri siinä paikassa, josta olin sitä Allahilta rukoillut pari päivää aiemmin.
      En vain osaa käyttää rahaa oikein. Pelasin sen RAY-peleissä Kulta Jaska 2 ja Emma pelissä. Tietenkin hävisin koko potin.

      Ei muuten ole eka kerta kun rukouksiini vastataan. Sangen usein löydän kirpputoreilta sen esineen, jonka olen rukoillut sieltä löytäväni ja myös rahaa olen löytänyt noin 50 euroa juuri niistä paikoista joihin olen sitä rukoillut ihmisten hukkaavan.

      Ilman pyhitystä Kristus ei voi tulla. Lukee raamatussa. Eräs Iizebel naikkonen sai mut ennen runkkailemaan usein, mutta 13.2.2019 tein parannuksen. Nyt on 0.00000000000001 prosentilla siis parantunut mahdollisuus sille, että Jeshua tulee takaisin. Muiden pitää vain liittyä seuraani ja alkaa pyhittää elämäänsä. Sillä ilman pyhitystä Kristus ei voi tulla. Riippuu paljon myös Juutalaisten tekemistä päätöksistä. Heillä on oppi, että jos he pitävät kahten perättäisenä viikkona täyden sapatin niin Kristus tulee. On juutalaisten käsissä, koska ylösnousemus ja Kristus voivat tulla. Ei tule ainakaan ennen kuin Juutalaiset pyhittävät elämänsä ja sitä saa ehkä odottaa kauankin.

      Mutta miksi oikein odottatte juuri Kristuksen tulemusta? Onhan monia muitakin persoonia, joita voi odottaa. Apostoli Paavali lupasi lähettää VITSAN ankaran kurittamaan jos sydämet eivät avarru. Nostradamus on maininnut monia kuninkaita jne. Islam odottaa Mahdia, hindut Kalkia. Mitä te oikein odotatte Kristuksen teille tekevän tullessaan?? Pörröttääkö hän teidän päätänne kiitoksen merkiksi? Vai antaako selkäsaunan?

      Itse toivon Lottovoittoa, vaikkapa viittä miljoonaa euroa! Olisi käyttöä ylimääräiselle hynälle, mutta sitä en tiedä tarvitsenko Kristusta juuri nyt?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1198
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      153
      1158
    3. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1085
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      82
      986
    5. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      47
      907
    6. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      55
      828
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      54
      800
    8. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      775
    9. Upea takamus

      Sulla on nainen upea takamus.
      Ikävä
      32
      722
    10. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      71
      721
    Aihe