Yhä useammat lapsiperheeet eivät näe syytä salailla sitä, että eivät kuulu kirkkoon ja eivät ole uskonnollisia.
Ei mitään hävettävää
Salailemattomuuteen
1
94
Vastaukset
- uskonnottomuus.etenee
Se, että kirkkoon kuulumattomuus olisi jotain hävettävää, on perua lähihistoriasta. Ajasta, jolloin kirkkoon piti kuulua, jos halusi työpaikan.
Ehkä se salailu, sikäli mikäli sitä ilmenee, kohdistuu vanhempaa ikäluokkaa oleviin tuttaviin ja sukulaisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165