Luonnonvalinta nykertää vielä alkuliejussa ja yrittää saada elämänmuotoja aikaiseksi. Aikaa on ollut lähes 6 000 vuotta eikä se tunnu lähtevän oikein tulille. Aika tikittää ja se on kulumassa kohta loppuun mutta kuitenkin se vielä vähän tikittää.
Siellä on myös sokea kelloseppäkin takomassa mutta mitään ei tapahdu. Se ei varmaankaan löydä sen savuttajan luo koska on sokea ja tyhmäkin vielä. Ja aika vaan tikittää eikä synny mitään ja sokea kellosepppä on vielä kuurokin koska ei kuule sitä tikitystä.
Mutta Jumala ei odotellut tuhansia eikä miljoonia vuosia vaan Hän loi taivaan ja maan ja elämän eikä siinä mennyt kuin kuusi päivää.
Paras A-ryhmä.
Luonnonvalinta liejussa
42
154
Vastaukset
- KakaraKotiinKasvamaan
Vihoviimeinen Latva-B aloitus.
- fgfhgfhfgh
Juuttuiko huonon Ö-valheryhmän paatti alkuliejuun? Ei nouse pinnalle ei.
- fghfgfhfgh
Siinä evoluutiomyytin parhaimmistoa. Tuollaisetko ovat teidän mielestä ratkaisseet elämän arvoitukset?
- fdgdfgdg
Eikö enää evokeilla tikitä? Onko alkurämpsähdystilaisuus peruttu? Mistä me nyt uusi maailmankaikkeus saadaan?
- dfdfgdfdg
Evokeilla taitaa alkuräjähdellä verisuonet päästä.
- huh-huh
Nyt on havaittu syntyneen evokkien toimesta tiede-dentialisti niminen uusi laji. Odotamme lisähutkimuksia asiasta.
- dugud
Evokkihutkijat vievät sitä parasta aikaa vertaispiereskeltäväksi.
- gugguc
Kampelatutkijan melkein visautta. Hänen mielestään kaikkien tulee olla tuollainen kuin hän itse on.
Onnea vaan siihen maailmaan.
- dfgdfgdg
Eivät saa evokki-ei-tieteelliset hemmot evoluution todisteita esille ei sitten millään. Keskittyvät vaan mekkaloimaan kun niin ovat mielensä pahoittaneet.
- dfgdfgdg
Sinne se alkuliejuun jämähti koko evoluutio, ei voi mitään.
- koudax
Evokkihuijaus paljastui.
- dfgddg
Evoluutio on jämähtänyt meren pohjaan lopullisesti, ei saanut koskaan mitään aikaan.
- duggu
Evoluuiton todistajia potuttaa kun heidän uskomuksiltaan on viety pohja pois.
- hiesux
Onkos evokeilla esittää mitään alkuliejukuningasta?
Kuten esim. Alkulieju Ensimmäinen Märkä. vai oliko siellä meren pohjassa demokratia?
Vai sekö savuttaja siellä näytti liejulle kaapin paikan? Toivottavasti ei sentään se Sokea Kelloseppä. - vastaus_on_kanada
Liejussa on vettä, jos se on pimeässä ja kylmässä, mitään ei synny.
Lämmitä auringon säteilyllä, liikuta, anna välillä sähköä salamasta ja aikaa.
Siitä syntyy ajan kanssa jotain.- dfdfddfg
Siitä syntyy vain samaa liejua.
- guddex
Yksi elämän syntyteoria:
"Salamateorian mukaan kipinän elämän kehittymiselle antoi salaman aiheuttama voimakas energiapurkaus. Sen seurauksena osa alkuliemessä olleista epäorgaanisista aineista muuttui orgaanisiksi, ja näin syntyivät ehkä elämän perusaineksiin kuuluvat aminohapot."
Tutkittua tietoa salamaniskusta mereen:
"Jos salama iskee mereen tai muuhun laajaan vesialueeseen, salaman sähkövirta etenee aivan veden pintakerroksessa. Vesi johtaa hyvin sähköä, joten salaman virta etenee ja heikkenee nopeasti. Sähkövirta muuttuu lämmöksi yleensä kymmenisen metrin päässä iskukohdasta."
Meri on jopa yli 10 kilometrin syvyinen. ei se salama ole voinut iskeä meren pohjaan saakka.- fdgdfdg
Kukaan ei myöskään tiedä onko niitä meren pohjan savuttajia aina ollut.
- sähköätarvitaan
Elämän synty on kytköksissä salamointiin ja sähkömagneettisiin kenttiin. Kun ihminen alkoi kehittyä jostain apinan kaltaisesta olennosta, tapahtui maan sähkömagneettisessa kentässä jotain.
https://phys.org/news/2019-02-lightning-electromagnetic-fields-properties.html
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonances- sdsdsf
'Tikitti ja tikitti ja sitten tapahtui jotain'. Kuullostaa tutulta selitykseltä.
Ihminen rappeutuu eikä kehity eikä varsinkaan apinan kaltaisesta olennosta josta ei ole mitään näyttöä. - sähköätarvitaan
sdsdsf kirjoitti:
'Tikitti ja tikitti ja sitten tapahtui jotain'. Kuullostaa tutulta selitykseltä.
Ihminen rappeutuu eikä kehity eikä varsinkaan apinan kaltaisesta olennosta josta ei ole mitään näyttöä.Miten jumalasi sai aivosi toimimaan ilman sähköä? Ei mitenkään vaan hän lähetti salaman.
- dfgdfgdg
sähköätarvitaan kirjoitti:
Miten jumalasi sai aivosi toimimaan ilman sähköä? Ei mitenkään vaan hän lähetti salaman.
Onko jumalasi kirkasta vai värilasia?
- jgjgjhgh
dfgdfgdg kirjoitti:
Onko jumalasi kirkasta vai värilasia?
Etkö ymmärrä suomea? Possessiivisuffiksit ovat koulupudokkaille näkäjään liian vaikeita ymmärtää.
Jatka valitsemallasi linjalla. Teet kreationsiteista naurettavia. - fggfhgfh
jgjgjhgh kirjoitti:
Etkö ymmärrä suomea? Possessiivisuffiksit ovat koulupudokkaille näkäjään liian vaikeita ymmärtää.
Jatka valitsemallasi linjalla. Teet kreationsiteista naurettavia.Et sitten kykene todistamaan että elämä syntyy itsestään missään liejussa.
- hkjhjkhkhjk
fggfhgfh kirjoitti:
Et sitten kykene todistamaan että elämä syntyy itsestään missään liejussa.
Ei voi syntyä liejussa, koska lieju itsessään on jo eloperäistä.
Montako kertaa vajakille saa kertoa saman asian? Ei ihme, että koulut jäivät käymättä. - fdfdgdgd
hkjhjkhkhjk kirjoitti:
Ei voi syntyä liejussa, koska lieju itsessään on jo eloperäistä.
Montako kertaa vajakille saa kertoa saman asian? Ei ihme, että koulut jäivät käymättä.No miten se eloperäinen synnytti itse itsensä evohuispauksella? Kai sinä ymmärrät että kun sanot eloperäinen niin väität että joku elävä on silloin evokkien mukaan synnyttänyt itse itsensä jossain?
- bnnbnbnn
fdfdgdgd kirjoitti:
No miten se eloperäinen synnytti itse itsensä evohuispauksella? Kai sinä ymmärrät että kun sanot eloperäinen niin väität että joku elävä on silloin evokkien mukaan synnyttänyt itse itsensä jossain?
Siihen tyssää evokkien selitykset.
- fghfghfg
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Koska se kopioi, niin se ei voi kopioida sellaista mitä siinä itsessään ei ole. Ei voi kopioida sellaista mitä ei ole.- jljkljlkkj
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Taatusti elottomat kiteet kykenevät kopioitumaan yhä uudelleen. - fggdgdgdg
jljkljlkkj kirjoitti:
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Taatusti elottomat kiteet kykenevät kopioitumaan yhä uudelleen.Joku on ensin ohjelmoinut kiteet käyttäytymään kiteiden tapaan eikä eloton kide ole elämä.
- fggdgdgdg
fggdgdgdg kirjoitti:
Joku on ensin ohjelmoinut kiteet käyttäytymään kiteiden tapaan eikä eloton kide ole elämä.
Kopion gerbiilin pyllyyni!
- dfddgdg
fggdgdgdg kirjoitti:
Kopion gerbiilin pyllyyni!
Siinä evoluution todistajan tyylinäyte. Nyt evoluutio on varmaan uskottavampi.
- VapahtajaOletSinä
Tohelo mikä tohelo. Hätäilemällä ei toistaitoisella voinut parempaa maailmaa tullakaan. Ei ihme ettei ilkeä naamaansa näyttää. Kerran laittoi juoksupojan asialle eikä senkään perään viittinyt katella.
- dfgddgdg
Evoluutio ei kyennyt luomaan elämää, se tiedetään jo yleisesti.
- tytututyu
Luonnonvalintaako arvostelet?
- puoIimutkateisti
Evoluution todistajat eivä ole kyenneet todistamaan miten elämä synnyttää itse itsensä ja ovat nyt kiukkuisia ja noloja.
- dfdddgdfg
Siitä kiukusta aiheutuu evokkien trollaaminen.
- gfhrbrbfggyfht
Se vaan tapahtui sano evokki kun katolta tipahti.
- asdadaasd
Ja näin evoluutiomyytti taas murrettiin.
- fghfgfhf
Evoluution todistajat keskittyy pelkästään trollaamaan ja valehtelemaan ja nimittelemään ja kaikkeen muuhun valheelliseen toimintaan kun eivät kykene todistamaan evoluutiota tapahtuneeksi.
On toteen näytetty että evokit ovat totuuden kietäjiä.- eugeniikallamennään
Minkä eläimen evoluution haluaisit nähdä.
Peppi Pitkätossusta kamelikansaan on pitkä matka. - dfgdddfg
eugeniikallamennään kirjoitti:
Minkä eläimen evoluution haluaisit nähdä.
Peppi Pitkätossusta kamelikansaan on pitkä matka.Tunnustat siis että evoluutiota ei tapahdu.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061