Luonnonvalinta nykertää vielä alkuliejussa ja yrittää saada elämänmuotoja aikaiseksi. Aikaa on ollut lähes 6 000 vuotta eikä se tunnu lähtevän oikein tulille. Aika tikittää ja se on kulumassa kohta loppuun mutta kuitenkin se vielä vähän tikittää.
Siellä on myös sokea kelloseppäkin takomassa mutta mitään ei tapahdu. Se ei varmaankaan löydä sen savuttajan luo koska on sokea ja tyhmäkin vielä. Ja aika vaan tikittää eikä synny mitään ja sokea kellosepppä on vielä kuurokin koska ei kuule sitä tikitystä.
Mutta Jumala ei odotellut tuhansia eikä miljoonia vuosia vaan Hän loi taivaan ja maan ja elämän eikä siinä mennyt kuin kuusi päivää.
Paras A-ryhmä.
Luonnonvalinta liejussa
42
145
Vastaukset
- KakaraKotiinKasvamaan
Vihoviimeinen Latva-B aloitus.
- fgfhgfhfgh
Juuttuiko huonon Ö-valheryhmän paatti alkuliejuun? Ei nouse pinnalle ei.
- fghfgfhfgh
Siinä evoluutiomyytin parhaimmistoa. Tuollaisetko ovat teidän mielestä ratkaisseet elämän arvoitukset?
- fdgdfgdg
Eikö enää evokeilla tikitä? Onko alkurämpsähdystilaisuus peruttu? Mistä me nyt uusi maailmankaikkeus saadaan?
- dfdfgdfdg
Evokeilla taitaa alkuräjähdellä verisuonet päästä.
- huh-huh
Nyt on havaittu syntyneen evokkien toimesta tiede-dentialisti niminen uusi laji. Odotamme lisähutkimuksia asiasta.
- dugud
Evokkihutkijat vievät sitä parasta aikaa vertaispiereskeltäväksi.
- gugguc
Kampelatutkijan melkein visautta. Hänen mielestään kaikkien tulee olla tuollainen kuin hän itse on.
Onnea vaan siihen maailmaan.
- dfgdfgdg
Eivät saa evokki-ei-tieteelliset hemmot evoluution todisteita esille ei sitten millään. Keskittyvät vaan mekkaloimaan kun niin ovat mielensä pahoittaneet.
- dfgdfgdg
Sinne se alkuliejuun jämähti koko evoluutio, ei voi mitään.
- koudax
Evokkihuijaus paljastui.
- dfgddg
Evoluutio on jämähtänyt meren pohjaan lopullisesti, ei saanut koskaan mitään aikaan.
- duggu
Evoluuiton todistajia potuttaa kun heidän uskomuksiltaan on viety pohja pois.
- hiesux
Onkos evokeilla esittää mitään alkuliejukuningasta?
Kuten esim. Alkulieju Ensimmäinen Märkä. vai oliko siellä meren pohjassa demokratia?
Vai sekö savuttaja siellä näytti liejulle kaapin paikan? Toivottavasti ei sentään se Sokea Kelloseppä. - vastaus_on_kanada
Liejussa on vettä, jos se on pimeässä ja kylmässä, mitään ei synny.
Lämmitä auringon säteilyllä, liikuta, anna välillä sähköä salamasta ja aikaa.
Siitä syntyy ajan kanssa jotain.- dfdfddfg
Siitä syntyy vain samaa liejua.
- guddex
Yksi elämän syntyteoria:
"Salamateorian mukaan kipinän elämän kehittymiselle antoi salaman aiheuttama voimakas energiapurkaus. Sen seurauksena osa alkuliemessä olleista epäorgaanisista aineista muuttui orgaanisiksi, ja näin syntyivät ehkä elämän perusaineksiin kuuluvat aminohapot."
Tutkittua tietoa salamaniskusta mereen:
"Jos salama iskee mereen tai muuhun laajaan vesialueeseen, salaman sähkövirta etenee aivan veden pintakerroksessa. Vesi johtaa hyvin sähköä, joten salaman virta etenee ja heikkenee nopeasti. Sähkövirta muuttuu lämmöksi yleensä kymmenisen metrin päässä iskukohdasta."
Meri on jopa yli 10 kilometrin syvyinen. ei se salama ole voinut iskeä meren pohjaan saakka.- fdgdfdg
Kukaan ei myöskään tiedä onko niitä meren pohjan savuttajia aina ollut.
- sähköätarvitaan
Elämän synty on kytköksissä salamointiin ja sähkömagneettisiin kenttiin. Kun ihminen alkoi kehittyä jostain apinan kaltaisesta olennosta, tapahtui maan sähkömagneettisessa kentässä jotain.
https://phys.org/news/2019-02-lightning-electromagnetic-fields-properties.html
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonances- sdsdsf
'Tikitti ja tikitti ja sitten tapahtui jotain'. Kuullostaa tutulta selitykseltä.
Ihminen rappeutuu eikä kehity eikä varsinkaan apinan kaltaisesta olennosta josta ei ole mitään näyttöä. - sähköätarvitaan
sdsdsf kirjoitti:
'Tikitti ja tikitti ja sitten tapahtui jotain'. Kuullostaa tutulta selitykseltä.
Ihminen rappeutuu eikä kehity eikä varsinkaan apinan kaltaisesta olennosta josta ei ole mitään näyttöä.Miten jumalasi sai aivosi toimimaan ilman sähköä? Ei mitenkään vaan hän lähetti salaman.
- dfgdfgdg
sähköätarvitaan kirjoitti:
Miten jumalasi sai aivosi toimimaan ilman sähköä? Ei mitenkään vaan hän lähetti salaman.
Onko jumalasi kirkasta vai värilasia?
- jgjgjhgh
dfgdfgdg kirjoitti:
Onko jumalasi kirkasta vai värilasia?
Etkö ymmärrä suomea? Possessiivisuffiksit ovat koulupudokkaille näkäjään liian vaikeita ymmärtää.
Jatka valitsemallasi linjalla. Teet kreationsiteista naurettavia. - fggfhgfh
jgjgjhgh kirjoitti:
Etkö ymmärrä suomea? Possessiivisuffiksit ovat koulupudokkaille näkäjään liian vaikeita ymmärtää.
Jatka valitsemallasi linjalla. Teet kreationsiteista naurettavia.Et sitten kykene todistamaan että elämä syntyy itsestään missään liejussa.
- hkjhjkhkhjk
fggfhgfh kirjoitti:
Et sitten kykene todistamaan että elämä syntyy itsestään missään liejussa.
Ei voi syntyä liejussa, koska lieju itsessään on jo eloperäistä.
Montako kertaa vajakille saa kertoa saman asian? Ei ihme, että koulut jäivät käymättä. - fdfdgdgd
hkjhjkhkhjk kirjoitti:
Ei voi syntyä liejussa, koska lieju itsessään on jo eloperäistä.
Montako kertaa vajakille saa kertoa saman asian? Ei ihme, että koulut jäivät käymättä.No miten se eloperäinen synnytti itse itsensä evohuispauksella? Kai sinä ymmärrät että kun sanot eloperäinen niin väität että joku elävä on silloin evokkien mukaan synnyttänyt itse itsensä jossain?
- bnnbnbnn
fdfdgdgd kirjoitti:
No miten se eloperäinen synnytti itse itsensä evohuispauksella? Kai sinä ymmärrät että kun sanot eloperäinen niin väität että joku elävä on silloin evokkien mukaan synnyttänyt itse itsensä jossain?
Siihen tyssää evokkien selitykset.
- fghfghfg
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Koska se kopioi, niin se ei voi kopioida sellaista mitä siinä itsessään ei ole. Ei voi kopioida sellaista mitä ei ole.- jljkljlkkj
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Taatusti elottomat kiteet kykenevät kopioitumaan yhä uudelleen. - fggdgdgdg
jljkljlkkj kirjoitti:
"...ainoastaan elämä osaa kopioida itseään jatkuvasti uudelleen,"
Taatusti elottomat kiteet kykenevät kopioitumaan yhä uudelleen.Joku on ensin ohjelmoinut kiteet käyttäytymään kiteiden tapaan eikä eloton kide ole elämä.
- fggdgdgdg
fggdgdgdg kirjoitti:
Joku on ensin ohjelmoinut kiteet käyttäytymään kiteiden tapaan eikä eloton kide ole elämä.
Kopion gerbiilin pyllyyni!
- dfddgdg
fggdgdgdg kirjoitti:
Kopion gerbiilin pyllyyni!
Siinä evoluution todistajan tyylinäyte. Nyt evoluutio on varmaan uskottavampi.
- VapahtajaOletSinä
Tohelo mikä tohelo. Hätäilemällä ei toistaitoisella voinut parempaa maailmaa tullakaan. Ei ihme ettei ilkeä naamaansa näyttää. Kerran laittoi juoksupojan asialle eikä senkään perään viittinyt katella.
- dfgddgdg
Evoluutio ei kyennyt luomaan elämää, se tiedetään jo yleisesti.
- tytututyu
Luonnonvalintaako arvostelet?
- puoIimutkateisti
Evoluution todistajat eivä ole kyenneet todistamaan miten elämä synnyttää itse itsensä ja ovat nyt kiukkuisia ja noloja.
- dfdddgdfg
Siitä kiukusta aiheutuu evokkien trollaaminen.
- gfhrbrbfggyfht
Se vaan tapahtui sano evokki kun katolta tipahti.
- asdadaasd
Ja näin evoluutiomyytti taas murrettiin.
- fghfgfhf
Evoluution todistajat keskittyy pelkästään trollaamaan ja valehtelemaan ja nimittelemään ja kaikkeen muuhun valheelliseen toimintaan kun eivät kykene todistamaan evoluutiota tapahtuneeksi.
On toteen näytetty että evokit ovat totuuden kietäjiä.- eugeniikallamennään
Minkä eläimen evoluution haluaisit nähdä.
Peppi Pitkätossusta kamelikansaan on pitkä matka. - dfgdddfg
eugeniikallamennään kirjoitti:
Minkä eläimen evoluution haluaisit nähdä.
Peppi Pitkätossusta kamelikansaan on pitkä matka.Tunnustat siis että evoluutiota ei tapahdu.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469