Kiina on edelleen satoine miljoonine maaseudulla asuvine köyhineen kehitysmaa, vaikka jotkut sen rikkaimmista kaupungeista vaikuttavat hyvin vaurailta. Tähän asiaan saadaan korjaus Suomelta. Kehitysapua Kiinalle, jotta he voivat kehittää armeijaansa ja ostaa Afrikkaa pala palalta. Osta sinäkin tavarasi kiinasta.
Kiinalle kehitysapua
4
175
Vastaukset
- Hungtsuminh
Maailman suurin armeija esitteli jättikalustoaan aavikolla – Kiina pullistelee asevoimillaan
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/maailman-suurin-armeija-esitteli-jattikalustoaan-aavikolla-kiina-pullistelee-aseillaan/6519714 - Suomenyhteistyökumppani
– Tervehdys toverit! Toverit, teette kovaa työtä. Kuunnelkaa aina puolueen käskyjä, ja marssikaa aina sinne, mihin puolue osoittaa, Xi Jinping huusi mikrofoniin ohikulkeville sotilaille.
- Hua_Vei
Hua omaasukua Wei. Sattuvasti Vei.
Mitä se vei? Se Vei tietotaitoa ja aiheutti työttömyyttä viemistään maista. Se vei mielivaltaisesti ulkomaan kansalaisia pimentoon.
Kiinalainen Hua vei myös itsenäisyyden Tiibetiltä.
Hua on katsonut myös oikeudekseen viedä kansainvälisiä aluevesirajoja mieleisimpiin paikkoihin tekosaaria rakentamalla.
Länsimaissa sanotaan joskus leikkimielellään jonkun harjoittavan seksuaalista toimintaa kaiken liikkuvan kanssa. Mutta Hua pistää paremmaksi. Hua syö kaikkea liikkuvaa.
Suomalaisen matkakirjailijan mukaan Tiibetistä on oudosti hävinnyt Valtauksen jälkeen kirjoista miljoona tiibettiläistä.
Kiina sanoo siirtäneensä miljoonia uiguureja leireille. Tulee mieleen ei, ei,ei,ei, eikai, eeeiiihhh.
Kiinalaisten matkailu lappiin on kasvanut voimakkaasti. Onneksi salaperäisiä katoamisia ei ole vielä raportoitu. Liekö ajankysymys. - Mie_lapista
Suomalaiset päättäjät ovat ihan kiilusilmäisiä hulluja, joilla ei ole siis mitään todellisuuden tajua. Reaalipolitiikkaa...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612805Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152645Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2691582Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841184Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56889
- 79875