Ääneen nauroin kolarikohtaukselle :D
Joku max 30km/h nopeutta, auto törmää etukulmasta tolppaan ja kuski saa olevinaan hengenvaaralliset vammat. Olisi nyt edes tehneet sen jollain isolla tiellä. Olisi ollut uskottavampaa.
Ja Jiri nähtyään jarrunesteet (?) "sehän voi syttyä milloin vaan" :D Sateessa, ilman kipinää. Toki.
Joku max 30km/h nopeutta, auto törmää etukulmasta tolppaan ja kuski saa olevinaan hengenvaaralliset vammat. Olisi nyt edes tehneet sen jollain isolla tiellä. Olisi ollut uskottavampaa.
Ja Jiri nähtyään jarrunesteet (?) "sehän voi syttyä milloin vaan" :D Sateessa, ilman kipinää. Toki.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yleensä jos salkkareissa joku menee autonrattiin seuraa kolari, jos joku menee metsään ne eksyy tai muutenvaan jää johonkin loukkuun itkemään, jos ne menee lentokoneeseen kone putoaa, jos ne menee hissiin ne jää jumiin, jos joku halaa toista näkee eksä aina halaamisen jostain nurkan takaa, jos joku suhde päättyy seuraava kumppani löytyy naapuri rapusta, jos pihlajakadulla tulee poliisioperaatio on tutkija, kuulustelija yms aina pihlajakadun asukas, jos joku loukkaantuu on kaikki lääkärit ja sairaanhoitajat pihlajakadulta yms yms.
Yhteenvetona ympyrä sulkeutuu aina pihlajakadulle.
Jos joku heistä muuttaisi yhtäkkiä vaikka pohjoiskoreaan olisi varmasti kimpsu ja muut sotapäälliköt kohta sepon serkkupoikia tai jotain.
"pohjoiskoreaan olisi varmasti kimpsu ja muut sotapäälliköt kohta sepon serkkupoikia"
:D Juu, näin se kyllä yleensä menee.
Eevan niska venähti kolarissa, niin yhdet jo miettii kuinka kertoa sen kuolemasta :D
Mitä hittoa, ei ole Jiri ihan penaalin terävin kynä.
Ja Jutta Pietarille: "Mitä ihmettä teit kolaripaikalla"
Öö, sattumalta paikalla, mutta olisi varmaan pitänyt jättää auttamatta kun on hyllytetty. Juttakaan ihan täysillä ajele.
On taas haudattu tämäkin juonikuvio ihan täysin! Eikös Kari todennut Jirille, että jarruja oli kopeloitu? Niin nyt Jiri autuaasti unohtanut koko homman.
Kari antaa korjaamolla panopalveluitakin
puutteessa oleville naisille.